Hekim Sen

HEKİMSEN, 10 binin üzerindeki üye sayısıyla Türkiye’deki en büyük hekim sendikasıdır. 2018’de bir sosyal iletişim ağı üzerinden örgütlenen ve resmi olarak kurulan bu sendikal yapının tam adı, Hekim ve Diğer Sağlık Çalışanları Kamu Sağlık ve Sosyal Hizmetler Sendikası’dır. HEKİMSEN’in Türkiye’nin 41 şehrinde 100’e yakın temsilcisi bulunur.

HEKİMSEN, Türkiye’nin En Büyük Hekim Sendikası

Sendikalaşma amacını “hekimlere kaybolan saygınlıklarını yeniden kazandırmak” olarak tanımlayan HEKİMSEN, sağlık alanında faaliyet gösteren Türkiye’nin en büyük hekim sendikasıdır.

Faaliyet gösterdiği 4 yıllık süre zarfında, 10 binden fazla üye elde eden HEKİMSEN, “Darp-Cebir-Hakaret Başvurusu” uygulamasıyla dikkat çeker. Bu uygulama kapsamında göre darp, cebir, hakaret, tehdit gibi suçlarla karşı karşıya kalan hekimler, HEKİMSEN’e (sendikanın internet sitesi üzerinden) başvuru yaparak sendikadan avukat desteği alabilirler.

Bütün Sağlıkçıların Üye Olabildiği Hekim Sendikası: HEKİMSEN

Kuruluş fikri ve amacı hekimlerin, diş hekimlerinin ve eczacıların haklarını korumak olan HEKİMSEN’e, sendikanın tüzüğünü okuyan ve onaylayan bütün sağlıkçılar, online üyelik formunu doldurarak üye olabilir.

Üye sayısını her geçen gün artıran HEKİMSEN’in yönetim kurulu başkanı, uzman doktor Adil Kurban’dır. 1968 yılında dünyaya gelen ve Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi mezunu olan Adil Kurban’ın, sağlık turizmi ve dindeki sağlık sistemi üzerine akademik yayınları mevcuttur. Aile hekimi uzmanlığına ek olarak sağlık kurumları işletmeciliği alanında yüksek lisans eğitimini tamamlamış olan Kurban, ayrıca tarım alanında ön lisans eğitimi almıştır.

Başa dön tuşu