Sağlık-Sen

Sağlık-Sen haberleri, sağlık ve sosyal hizmetler iş kolunda Türkiye’nin en büyük sendikası olan Sağlık-Sen ile ilgili haberlerin yer aldığı kategoridir. 6 Haziran 1995’te kurulan Sağlık-Sen, 2009 yılından bugüne genel yetkili sendika olarak faaliyet göstermektedir. Memur-Sen’e (Memur Sendikaları Konfederasyonu) bağlı olan Sağlık-Sen’in, 250 bini aşan üyesi vardır.

“Çevre ve Sağlıkçılar Sendikası” ismiyle, Dr. Ahmet AKSU başkanlığında kurulan sendika, günümüzde Sağlık ve Sosyal Hizmet Çalışanları Sendikası (Sağlık-Sen) olarak faaliyetlerini sürdürmektedir. Sağlık-Sen’in genel başkanlığını, Semih Durmuş yürütmektedir.

Güncel Sağlık Sendikası Haberleri

%50’ye yaklaşan sendikalaşma oranıyla sağlık ve sosyal hizmet çalışanlarının en önemli temsilcisi konumunda bulunan Sağlık-Sen’in faaliyetleri, yüz binlerce sağlık çalışanı tarafından ilgiyle ve dikkatle takip edilmektedir.

Sağlık-Sen, kamudaki sağlık ve sosyal hizmet çalışanlarının maaş zamlarının ve diğer kazanımlarının belirlendiği toplu sözleşme görüşmelerine genel yetkili sendika olarak katıldığı için Sağlık-Sen haberleri, sağlık ve sosyal hizmet çalışanları açısından önem kazanmaktadır.

Sağlık çalışanlarının özlük haklarının iyileştirilmesi için çalışan sendika bu kapsamda toplantılar, ziyaretler ve basın açıklamaları gerçekleştirmekte; çeşitli faaliyetler ve projeler yürütmektedir. Sendika ayrıca belirli periyotlarla sağlık çalışanlarının özlük haklarına dair raporlar yayınlamaktadır. Örneğin, her ay Sağlık-Sen tarafından yayınlanan Sağlıkta Şiddet Raporu, sendikanın; kamuoyu tarafından ilgiyle izlenen çalışmalarından bir tanesidir.

Sağlık-Sen Şubelerinden Haberler Tek Bir Kaynakta

Yayın hayatını sağlık personelinin sesi olma misyonuyla sürdüren Sağlık Ağı, sendikal çalışmaları önemsemekte ve sahadaki muhabir ağıyla, sağlık ve sosyal hizmet iş kolunda faaliyet yürüten bütün sendikaların çalışmalarını yakından takip etmektedir.

Sağlık-Sen haberleri kategorisinde, Sağlık-Sen Genel Merkezi tarafından yürütülen çalışmaların yanı sıra şube başkanlıkları tarafından gerçekleştirilen faaliyetler de yer almaktadır. 81 ilde, 100’e yakın şubesiyle faaliyet gösteren Sağlık-Sen’in İstanbul’da 5, Ankara’da 6 şubesi bulunmaktadır. Anadolu’nun her köşesinde sağlık çalışanlarının haklarını savunan yerel şubelerin amacı, Türkiye’nin her bölgesinde, sağlık çalışanlarının hak mücadelelerine destek olabilmektir.

Sağlık Ağı, kendi alanında Türkiye’nin en büyük sendikası olan Sağlık-Sen’in bütün şubelerini yerel muhabirleri aracılığıyla takip ederek önemli gelişmeleri haber haline getirmekte ve Sağlık-Sen haberleri kategorisinde okurlarıyla paylaşmaktadır.

Başa dön tuşu