Personel Alımları

Personel alımları, kamuda çalışmak isteyen kişilerin takip ettikleri ilanlardır. Kamu memur alım ilanları, başta Resmi Gazete olmak üzere birçok farklı kaynakta yayınlanabilir. Kamu personel alım ilanları farklı kaynaklarda yayınlandığı için ve her bir ilan, farklı bir mevzuat hükmü esas alınarak yayınlandığı için; bu tür ilanları takip etmek zor olabilir.

Sağlık Ağı personel alımları kategorisi, personel alım ilanlarının sadeleştirilerek ve herkes tarafından anlaşılır bir ille derlendiği haberlerden oluşur. Bu kategoride yer alan ilanlarda; alım usulü, ilanın başvuru şartları, ilana nasıl başvuru yapılacağı, başvuru belgeleri ve ilanla ilgili bütün detaylar yer alır. Böylece adaylar, farklı bir kaynağa ihtiyaç duymaksızın haberde yer alan bilgiler doğrultusunda başvurularını gerçekleştirebilir ve başvuru sonuçlarını öğrenebilir.

Sağlık Alanındaki Bütün Personel Alımları

“Haberin en sağlıklı ağı” sloganıyla yayın hayatına başlayan Sağlık Ağı, personel alımları haberlerini; Resmi Gazete başta olmak üzere onlarca farklı kaynaktan derler. Sağlık Ağı’nda hemşire alımları, sağlık teknikeri alımları ve sağlık bilimleri fakülteleri için öğretim üyesi alım ilanları yer alır.

Her gece yayınlanan Resmi Gazete’deki sağlıkçı alımları başta olmak üzere Sağlık Bakanlığının ve diğer kamu kurumlarının personel alım ilanlarını günlük olarak takip eden ve anlık olarak haberleştiren Sağlık Ağı, sağlıkçı atamaları için güncel bir kaynaktır.

Öğretim Üyesi Alım İlanlarını ve Proje Bazlı İş İlanlarını Takip Etmenin Kolay Yolu

Sağlık fakülteleri bünyesinde istihdam edilecek öğretim üyelerine dair Resmi Gazete ilanlarını, bireysel olarak takip etmek zordur. Sağlık Ağı muhabirleri, her gün Resmi Gazete’nin yayınlanma saatini beklerler ve gece saatlerinde yayınlanan Resmi Gazete’deki personel alımları ilanlarını hemen haber yaparak Sağlık Ağı’nda paylaşırlar.

Sağlık Ağı muhabirleri, ayrıca Sağlık Bakanlığı başta olmak üzere bütün bakanlıkların yayınladıkları proje bazlı işe alım ilanlarını da takip ederler. Proje bazlı sağlıkçı alım ilanlarını, normal şartlarda tek bir kaynaktan takip etmek mümkün değildir. Sağlık Ağı, okurları için onlarca kaynağı takip eder ve yeni alım ilanlarını, vakit kaybetmeden haber haline getirerek ziyaretçileri ile paylaşır. Dolayısıyla Sağlık Ağı, proje bazlı işe alım ilanlarını bir araya getiren tek haber sitesidir.

Sağlık Bakanlığı Personel Alımları Ne Zaman?

Sağlık Bakanlığı; hemşire, paramedik, radyoloji teknikeri, ebe gibi birçok farklı unvan kapsamında her yıl on binlerce yeni sağlık personeli istihdam eder. Bakanlığın büyük çaplı personel alımları, mesleklerine ilk defa adım atacak sağlık personeli adaylarını heyecanlandırır. İlk defa Sağlık Bakanlığına iş başvurusu yapmak isteyen adayların akıllarına birçok soru işareti gelebilir.

Personel sağlık istihdam haberlerinin yer aldığı Sağlık Ağı, personel alım duyurularıyla ilgili akıllara gelen bütün soru işaretlerini, yaptığı haberlerle giderir. 40 bin personel alımı gibi en çok takip edilen Sağlık Bakanlığı personel alım ilanlarıyla ilgili son dakika gelişmeler, anlık olarak Sağlık Ağı üzerinden takip edilebilir.

Bütün Kamu İlanları Tek Bir Kaynakta

Sitede, “Personel Alımları” sayfasının yanı sıra “İlanlar” sayfası da bulunur ve bu sayfada, kamu kurumları tarafından yayınlanan bütün ilanlar yer alır. Personel alım ilanlarının, malzeme alım ilanlarının, hizmet alım ilanlarının ve kamu kurumları tarafından ilana çıkılan her türlü alım ve satım haberinin yer aldığı sayfa; bütün kamu ilanları için tek bir kaynak olma niteliği taşır.

Onlarca sayfadan oluşan İlanlar kategorisinde ilana çıkan kurumun adı, ilanın kısa açıklaması, ilan numarası ve şehir bilgisi bulunur. İlgili ilanın üzerine tıklayan ziyaretçiler, ilanı; asıl kaynağında görüntüleyebilir.

Başa dön tuşu