Sendika

Sağlık sendika haberleri, sağlık sendikaları ile ilgili yapılan haberlerdir. Bu haberler; sağlık sendikalarını takip eden muhabirler tarafından yapılır. Sağlık Ağı, bütün sağlık sendikalarını takip ederek sadece en önemli gelişmeleri haber haline getirir. Yetkili sendika temsilcileri tarafından yapılan bütün önemli açıklamalar, Sağlık Ağı’nın sendika haberleriyle ilgili kategorisinde yer alır.

Sağlık Ağı, Türkiye’nin en büyük sağlık ve sosyal hizmet çalışanları sendikası olan Sağlık-Sen (Sağlık ve Sosyal Hizmet Çalışanları Sendikası) başta olmak üzere Türk Sağlık-Sen (Türkiye Sağlık ve Sosyal Hizmetler Kolu Kamu Görevlileri Sendikası) ve SES (Sağlık ve Sosyal Hizmet Emekçileri Sendikası) sendikaları ile ilgili bütün önemli haberleri derler ve paylaşır.

Sağlık-Sen Son Dakika Haberleri

Sağlık ve sosyal hizmetler iş kolunda yetkili sendika olan Sağlık-Sen, 250 binden fazla sağlık çalışanını temsil eder. Bu nedenle sendikanın basın açıklamaları ve faaliyetleri, yüz binlerce sağlık çalışanı tarafından ilgiyle okunur.

Sağlık Ağı, 1995 yılına kurulan ve 2009’dan beri genel yetkili sendika olarak çalışan Sağlık-Sen’in faaliyetlerini yakından takip eder. Sağlık Ağı, Sağlık-Sen’in bütün faaliyetlerini, kampanyalarını ve açıklamalarını takip ederek bu faaliyetlerden, kampanyalardan ve açıklamalardan haber değeri taşıyan en önemli noktaları, haber haline getirerek sağlık sendika haberleri kategorisinde ziyaretçileriyle paylaşır.

Türk Sağlık-Sen Haberleri

Yüz bini aşan üyesiyle Türk Sağlık-Sen, faaliyet gösterdiği sağlık ve sosyal hizmetler iş kolunda, Türkiye’de en çok üyeye sahip ikinci sendikadır. sağlık sendika haberleri kategorisinde sıklıkla yer verdiğimiz Türk Sağlık-Sen, Türkiye Kamu-Sen konfederasyonuna bağlıdır.

Türk Sağlık-Sen, düzenli olarak asgari geçim endeksi sonuçlarını açıklar. Bu verilere ve sendika tarafından yapılan diğer açıklamalara, sendikanın diğer bütün faaliyetlerine ve çalışmalarına, anlık olarak Sağlık Ağı’nda yer verilir.

Sağlık ve Sosyal Hizmet Emekçileri Sendikası Haberleri

1996’da kurulan Ankara merkezli SES, KESK’e bağlı olarak faaliyet gösterir ve 25 binin üzerinde üyeye sahiptir. SES’in açıklamalarıyla, kampanyalarıyla ve faaliyetleriyle ilgili bütün haberler, Sağlık Ağı’nın sağlık sendika haberleri kategorisinde bulunabilir.

“Sağlık personelinin güçlü sesi” sloganıyla faaliyet gösteren ve sağlık personelinin görüşlerini geniş kitlelere duyurmayı amaçlayan Sağlık Ağı, sağlık sendika haberleri kategorisinde üye sayısı fark etmeksizin sağlık çalışanları ile ilgili faaliyet gösteren bütün sendikalara ve derneklere yer verir. Sağlık çalışanları için faaliyet gösteren bütün derneklerin temsilcileri, seslerini sağlık camiasına; Sağlık Ağı üzerinden duyurabilir.

Sağlık sektöründe çalışan personelin haklarını savunmak için kurulan sendikaların ve derneklerin temsilcileri, fikir ve görüşlerini büyük kitlelerle buluşturmak için Haber Gönder sayfası üzerinden ya da WhatsApp İhbar Hattı üzerinden Sağlık Ağı ile iletişime geçebilirler. Sağlık Ağı, sağlık çalışanlarının ve sağlıkçıları temsil eden sendikaların farklı görüşlerine ve düşüncelerine açık bir ağdır.

Sağlık-Sen Kazanımları

Yetkili sendika olan Sağlık-Sen, sağlık çalışanlarını temsilen TC Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ile yapılan toplu sözleşme görüşmelerine katılır. Sağlık çalışanları için birçok hakkın doğmasına neden olan 6. Dönem Toplu Sözleşme sürecinde elde edilen Sağlık-Sen kazanımları, sağlık sendikalarının ve Sağlık-Sen’in; sağlık çalışanları tarafından yakından takip edilme sebeplerinden biridir.

Bu bağlamda sendikaların çalışmaları, sağlık çalışanlarının yeni haklar kazanabilmeleri ve kazanılmış haklarını ilerletebilmeleri adına büyük bir önem taşır. Sağlık Ağı’nın sağlık sendika haberleri kategorisinden, bütün sendikaların güncel açıklamaları ve çalışmaları takip edilebilir. Sendika haberlerinin yer aldığı bu kategori, Sağlık Ağı’nın en aktif kategorilerinden bir tanesidir ve aktif çalışmalar yürüten bütün sendikalara dair haberler, bu kategoride bulunur.

Başa dön tuşu