Taşeron Son Dakika

Taşeron son dakika kategorisi, Sağlık Ağı’nın kamuda taşeron olarak çalışan işçilerle ilgili haberler yayınladığı haber kategorisidir. Kamuda geçici işçi pozisyonunda çalışan kişiler, bu kategori altında en çok merak ettikleri konularla ilgili son dakika haberlerini okuyabilirler. Taşerona atama hakkı, taşeron ilave tediye, taşeron yüzdelik farklar son dakika haberleri; bu kategoride bulunur.
Kategorinin amacı, taşeron işçilerin en çok merak ettiği konularda haberler yapmak ve taşeron işçilerin özlük haklarına dair beklentilerini gündeme taşımaktır. Her ne kadar 2017 ve 2019 yıllarında kamuda çalışan, taşerona bağlı işçilerin çoğuna kadro verilmiş olsa bile günümüzde, kamuda taşeron istihdamı sürmektedir. Kamuda istihdam edilen her işçinin öncelikli beklentisi, kadrodur. Taşeron haberleri kategorisinde, bu beklentilere dair haberler de bulunabilir.

Taşerona Kadro Son Dakika

2017 yılında, kamuda çalışan taşerona bağlı 10 bin işçi, kadroya geçirilir. 2019 yılında kamuda taşerona bağlı işçilerin büyük kısmı, kadroya alınır. Ancak o tarihlerden bu yana, kamuda taşerona bağlı olarak çalışan işçilerin sayısı her gün artma eğilimindedir. Günümüzde sadece Karayolları Genel Müdürlüğü bünyesinde 12 binden fazla taşeron işçi çalışır. Bu nedenle taşerona kadro son dakika haberleri, şu anda kamuda taşerona bağlı olarak çalışan işçiler tarafından takip edilir.
Kamuda taşerona bağlı çalışan işçilerin kadro mücadelesi, yeni değildir. On yıllar süren sendikal mücadele sonrası, 2017 yılında, 10 bin taşeron işçicinin kadroya alınmasıyla büyük bir zafer elde edilir. 2019 yılında da çok sayıda taşeron işçi, kadroya geçirilir. Ancak günümüzde taşeron işçi sayısı artma eğilimindedir. Halihazırda kamuda taşeron olarak çalışan işçilerde, doğal olarak kadro beklentisi oluşur.

Taşerona Kadro 2022

Kamuda taşeron olarak çalışan işçiler, kadro bekleyişinde… Peki 2022 yılında taşeron işçilere kadro verilir mi?
Kamuda taşerona bağlı olarak çalışan işçiler için 2022 yılında, kadro çalışması gündemde değildir. Ancak gelecek yıllarda kadro çalışmasının gündeme gelmesi beklenir. Çünkü kamuda taşeron olarak çalışan bütün işçilerin devletten beklentileri, kadroya alınma yönündedir. Taşerona kadro gündeme gelir gelmez ilgili haberleri, “taşeron son dakika” kategorimiz altında bulabilir ve okuyabilirsiniz.

Taşerona Atama Hakkı

Kamuda taşeron olarak çalışan işçilerde olduğu gibi taşerondan kadroya geçenler için de çeşitli özlük hakları sorunları söz konusudur. Bu sorunlardan ilki ve en önemlisi, taşerona atama hakkıdır. 696 sayılı KHK ile kadroya geçen işçiler, yıllardır atama hakkından mahrumdur. Sitemizdeki KHK taşeron son dakika haberleri, bu hak mağduriyetini konu alan haberlerdir.
2022 yılında, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı nezdinde bu sorunların giderilmesi için girişimler başlatıldığı bilinir. Bu sorunun, 3600 ek göstergeyle çalışmaları kapsamında ele alınması beklenir. Taşeron son dakika kategorimizde konuyla ilgili en güncel gelişmeleri bulabilirsiniz.

Taşeron Yüzdelik Farklar Son Dakika

Kamu taşeron işçileri için atama hakkından sonraki en büyük mağduriyet, yüzdelik farklar konusundaki mağduriyettir. Kamu taşeron işçileri, bu konuda da devletten adım atmasını bekler.
Kamuya geçiş aşamalarındaki sözleşmelerinde “asgari ücretin yüzde *** fazlası” şeklinde ibareler bulunan işçiler, kamuya geçtikten sonra bu haklarından mahrum edildiklerini iddia eder. Yargıtay’da, konuyla ilgili çok sayıda dava dosyası vardır. Bu konudaki bütün gelişmeler ve yüzdelik farklar son dakika haberleri, Sağlık Ağı’nın taşeron son dakika kategorisinden okunabilir.

Taşeron İlave Tediye 2022

İlave tediye alacağı, ek ödeme ve ikramiye anlamlarına gelir. Devlete ait kurumlar ve şirketler ile belediyelerde çalışan işçilere, yıl içinde taksitler şeklinde ilave tediye ödemesi yapılır. 2022 yılı için ilave tediye taksitlendirmesi şöyledir:
• İlk taksit: 28 Ocak
• İkinci taksit: 29 Nisan
Maden işçileri için ilave tediyenin tamamının ödenme tarihi, 23 Aralık 2022’dir. İlave tediye ödemelerinin takvimiyle ilgili en güncel bilgiler, taşeron son dakika haberlerinin yer aldığı kategorimizde bulunabilir.

Son Dakika Taşeron Haberleri Sağlık Ağı’nda

Merakla beklenen kamu taşeron son dakika haberleri, ilk defa Sağlık Ağı’nda yayınlanır. Farklı haber ajanslarıyla çalışan Sağlık Ağı, son dakika taşeron haberlerini zaman kaybetmeden okurlarıyla paylaşır.
Taşeron son dakika haberleri, bazen çok kritik olabilir ve yüz binlerce işçinin çalışma hayatını ve yaşamını yakından ilgilendirebilir. Bu nedenle bu kategorideki haberlerin, anlık paylaşılması çok önemlidir. Yedi gün yirmi dört saat kamu ve sağlık camiasıyla ilgili haberlerin yayınlandığı Sağlık Ağı; taşeron konusundaki son gelişmeleri haber haline getirmek için Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığını ve diğer yetkili birimleri, yakından takip eder.

Başa dön tuşu