Sendika

Hekimler İş Bırakma Eyleminde… #YüzBinHekimİşBırakıyor

Aile Hekimleri Dernekleri Federasyonu (AHEF), Aile Hekimliği Çalışanları Sendikası (AHESEN), Birinci Basamak Sağlık Çalışanları Birlik ve Dayanışma Sendikası (BDS), Genel Sağlık İşçileri Sendikası (Genel Sağlık-İş), Hekim Birliği Sendikası, Hekim ve Diğer Sağlık Çalışanları, Sağlık ve Sosyal Hizmetler Sendikası (Hekim Sen), Ankara Aile Hekimleri Derneği(ANKAHED),

Kamu Diş Hekimleri Derneği (KADHED), Sağlık ve Sosyal Hizmet Emekçileri Sendikası (SES), Tabip ve Diğer Sağlık Çalışanları, Sağlık ve Sosyal Hizmetler Kamu Görevlileri Sendikası (Tabip Sen), Türk Diş hekimleri Birliği (TDB) ve  Türk Tabipleri Birliği (TTB)’nin katıldığı eylem sosyal medya gündeminde yerini aldı.

 

Yurdun dört bir yanında düzenlenen eylemden ilk görüntüler gelmeye başladı:

hekimler i̇ş bırakma eyleminde... #yüzbinhekimi̇şbırakıyor hekimler i̇ş bırakma eyleminde... #yüzbinhekimi̇şbırakıyor hekimler i̇ş bırakma eyleminde... #yüzbinhekimi̇şbırakıyor hekimler i̇ş bırakma eyleminde... #yüzbinhekimi̇şbırakıyor hekimler i̇ş bırakma eyleminde... #yüzbinhekimi̇şbırakıyor

 

Hekim-Sen Kırıkkale Temsilcisi Dr. Neslihan Şebin, Yüksek İhtisas Hastanesi poliklinik önünde grup adına yaptığı basın açıklamasında, Kovid-19 salgını döneminde hayatını kaybeden hekim ve sağlık çalışanlarına rahmet diledi.

Hekimler olarak günlerce iş bıraktıklarına dikkati çeken Şebin, “Ne istediğimizi anlattık ve anlaşıldık, bundan eminiz. Lakin ısrarla görmezden, duymazdan gelinmeye çalışılıyoruz. Bizler çığırtkan bir grup değiliz. Bizler bu mesleğin kutsallığına ölesiye inandık. Hekim arkadaşlarımızın hiç şüphesi olmasın ki bu mücadeleyi kazanacağız.” diye konuştu.

 

Trabzon Tabip Odası Başkanı Kibar Yaşar Güven de “Tüm Türkiye’de hakları için, mesleğinin onuru için bir araya gelen milyonlar olarak biliyoruz ki emeğimizin hakkını aldığımız sağlıklı bir geleceği birlikte inşa edeceğiz.” diye konuştu.

Hekim Birliği Sendikası: “Neden 15 Haziran?”

“15.06.2022 Kırmızı çizgimiz dedik dinlemediniz. Hem Hekimleri hem halkı mağdur ettiniz. Daha fazla mağduriyet yaratmayın.” dedi.

hekimler i̇ş bırakma eyleminde... #yüzbinhekimi̇şbırakıyor

Tabip-Sen‘in paylaşımında, “Ben Emre, ben Kenan, ben Aslıhan, Yonca, Tuğçe, Yağmur, Ömer, Furkan, Nedim, Esra, Tuba, Ümit, Osman… BEN Ahmet! BEN HEKİMİM… Gitmiyorum, haklarımı istiyorum. Daha iyi bir sağlık sistemi ve hekimlerin haklarını alabilmesi için iş bırakıyorum.” ifadeleri yer aldı.

Ankara Aile Hekimleri Derneği tarafından yapılan basın açıklaması

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu