Sendika

Sağlık Sendikaları Yarın İş Bırakıyor

AHEF, AHESEN, Birinci Basamak Sağlık Çalışanları Birlik ve Dayanışma Sendikası, Genel Sağlık-İş, Hekim Birliği, Hekimsen, KADHED, Ses, Tabip-Sen, Türk Diş Hekimleri Birliği ve Türk Tabipler Birliği’nin katılımıyla 15 Haziran’da 1 günlük iş bırakma eylemi yapılacak.

 

Hekimsen: “100 bin hekim hedefli iş bırakma eylemi yapılacaktır “

“Büyük Hekim Çalıştayı sonucunda alınan ortak karar gereği; bazı kesimlerin layık gördükleri gibi hekimliğe yakışmayacak özlük haklarını, hatalı mevzuatları, haksız malpraktis uygulamalarını, sağlıkta şiddeti, mesleki değersizleştirmeyi reddeden meslektaşlarımızla birlikte 15.06.2022 Çarşamba günü 100 bin hekim hedefli iş bırakma eylemi yapılacaktır.”

 

Birinci Basamak Sağlık Çalışanları Birlik ve Dayanışma Sendikası: “Taleplerimizi karşılamayan, vaatedilenin bile geri çekildiği düzenlemeye karşı eylemdeyiz”

“Şiddete karşı gerçek önlem ve  yaptırımlar, emeğin karşılığı için adil ücretlendirme, hemen ve koşulsuz hakkaniyetli özlük hakları, güvenli ve insanca çalışma koşulları,  emeklilikte olan haklarımızın verilmesi, 30 haziran ceza yönetmeliğinin geri çekilmesi taleplerimiz aylardan beri yaptığımız ihtarlarımıza rağmen gerçekleştirilmemiştir. Bununla beraber TBMM genel kuruluna teklif olarak sunulan, taleplerimizi karşılamayan, vaatedilenin bile geri çekildiği düzenlemeye karşı 15 haziran 2022 tarihinde BİRLİK DAYANIŞMA SENDİKASI olarak bir günlük iş bırakma kararı aldık.” ifadeleri yer aldı.

 

Tabip-Sen: “Bu düzenlemeyi kabul etmiyoruz”

“Hekimlerin aylardır süren beklentilerini karşılamaktan uzak, temel maaşlarında artışa neden olmayan, hastaya, hekime, devlete zararı olan performans sistemini esas alan bu düzenlemeyi kabul etmiyoruz.

15 HAZİRAN’DA İŞ BIRAKIYORUZ!”

 

Hekim Birliği Sendikası: “Haklarımızı gasp eden düzenlemeye karşı!”

“TBMM Genel Kurulu’na teklif olarak sunulan ,haklarımızı gasp eden düzenlemeye karşı Tüm Hekimleri,Sağlık Emek-Meslek örgütlerinin bütün bileşenlerini 15 .06.2022 Çarşamba 1 Günlük İş bırakmaya Davet Ediyoruz!”

 

Genel Sağlık-İş:  “1 Günlük İş Bırakmaya Davet Ediyoruz”

“Haklarımızı gasp eden düzenlemeye karşı 15 HAZİRAN’da 1 Günlük İş Bırakmaya Davet Ediyoruz!”

 

AHESEN: “İş Bırakma” kararı almış bulunmaktayız”

AHESEN olarak; daha önce paydaşımız sendika ve derneklerle beraber 30Haziran- 1 Temmuz 2022 tarihlerinde 2 günlük iş bırakma kararı almıştık.

Bu iş bırakma eyleminin öncesinde bir tarihte yapılacak 1 günlük iş bırakma eyleminin mücadele de katkısı olmayacağı şeklinde görüşümüzü diğer sendika ve derneklere ilettik.

Gelinen noktada mücadele birlikteliğini korumak ve katılım sağlamak isteyen üyelerimize sendikal koruyuculuk sağlamak adına 15/06/2022 tarihinde 1 günlük “İş Bırakma” kararı almış bulunmaktayız.

 

KADHED: “Geç değil…”

“Salı günü mecliste görüşülecek tasarı 2021 Aralık ayındaki tasarıdan daha iyi olmak üzere genel kurulda düzenlemeli. Geç değil.”

 

SES: “Oyalama Değil, Haklarımızı İstiyoruz!”

“TBMM Genel Kuruluna getirilen yasa teklifi sağlık ve sosyal hizmet emekçilerinin taleplerini karşılamıyor. Oyalama Değil, Haklarımızı İstiyoruz! 15 Haziran 2022 Çarşamba günü iş bırakıyoruz!”

 

Türk Tabipler Birliği: “Tüm Türkiye’de, bütün sağlık kurumlarında #GöREV’deyiz”

“15 Haziran Çarşamba günü uzmanı, asistanı, akademisyeni, pratisyeni, aile hekimi, tıp öğrencisi, stajyeri, intörnü, genci, yaşlısı, çalışanı, emeklisi; tüm Türkiye’de, bütün sağlık kurumlarında #GöREV’deyiz.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
İstanbul Avukat