Personel Maaşları

Personel maaşları, personelin sözleşmeli ya da kadrolu olmasına göre, personelin sahip olduğu diğer özelliklere göre ve birçok ufak ayrıntıya göre değişiklik gösterebilir. Bu nedenle herhangi bir unvan ve personel için internetteki maaş hesaplama robotlarını kullanarak kesin maaş hesaplaması yapmak mümkün değildir. Ancak internetteki maaş hesaplama robotları, genel olarak bilgi alma amaçlı kullanılabilir.

Öte yandan personel maaşları, çok merak edilen ve her gün yüz binlerce kişi tarafından aranan bir konudur. Bu konuda yazılan son dakika personel sağlık haberleri de kamuda çalışan personel tarafından yakından takip edilir.

Kadrolu Personel Maaşları

Kadrolu memurların maaşlarını etkileyen unsurlar temel olarak; unvan, derece (kademe), memurluğa başlama tarihi, hizmet yılı, medeni durum, çocuk durumu ve çocukların 72 aydan büyük ya da küçük olma durumu, engelli çocuk durumu ve engelli çocukların 72 aydan büyük ya da küçük olma durumu, sendika üyeliği ve görev yeridir.

Kadrolu memurlarda maaşı etkileyen diğer unsurlar ise yabancı dil bilgisi, engel durumu, BES’e dahiliyet ve dahiliyetin yüzdelik durumu, İlksan üyeliği, Polsan üyeliği, kefalet kesintisi durumu, raporlu gün sayısı, emeklilik derecesi (kademesi), yıl içinde terfi alma durumu, görevden uzaklaştırılma durumu, yıllık gelir vergisi matrahı ve sosyal denge tazminatıdır.

Sözleşmeli Personel Maaşları

Sözleşmeli personel maaşları; unvan, hizmet yılı, son sözleşme tarihi, medeni durum, çocuk durumu ve çocukların 72 aydan büyük ya da küçük olma durumu, engelli çocuk durumu ve engelli çocukların 72 aydan büyük ya da küçük olma durumu, sendika üyeliği, engel durumu, BES’e dahiliyet ve dahiliyetin yüzdelik durumu, İlksan üyelik durumu ve sosyal denge tazminatı unsurlarına göre değişiklik gösterir.

Bütün bu unsular dikkate alınarak ortalama personel maaşları ortalama olarak hesaplanabilse de yapılan hesaplamalar, kesin sonucu vermez. Maaşlar, hesaplama yaparken yararlanılan ufak detaylar ve kişiye özel farklar nedeniyle aydan aya farklılık gösterebilir.

Personel Maaşları ile İlgili Son Gelişmeler

Kamudaki personel maaşları, enflasyon farkı ile her yıl iki kere güncellenir. Bu güncelleme ve kamu personelinin maaşına etki eden diğer unsurlar, yetkili sendika ile TC Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı arasındaki görüşmelerde kararlaştırılır.

Sağlık Ağı, maaşlara etki eden son gelişmeler hakkında sürekli haberler yaparak sağlık personelini bilgilendirir. 3600 ek gösterge başta olmak üzere maaşları etkileyen bütün son dakika gelişmeleri, Sağlık Ağı’nda bulunabilir. Ayrıca Sağlık Bakanlığı, TC Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ile milyonlarca memuru temsil eden yetkili sendikanın maaşlara dair yaptığı açıklamalar, son dakika olarak Sağlık Ağı’nda yer alır.

Sağlık Personeli Maaşları 2022

Unvan, maaşları etkileyen en önemli faktörlerden bir tanesidir ve Sağlık Bakanlığı bünyesinde birçok farklı unvandan yüz binlerce sağlık çalışanı görev alır. Dolayısıyla sağlık personeli maaşlarının 2022 yılında ne kadar olduğunu bilmek için öncelikle maaşı hesaplanacak personelin unvanı dikkate alınır.

Sağlık personeli maaşlarının 2022 yılındann kadar olacağını merak eden ziyaretçilerimiz, Sağlık Ağı’ndaki personel maaşları haberlerinin yer aldığı kategoriyi ve sitemizde yer alan maaş hesaplama robotunu ziyaret edebilirler. Maaş hesaplama robotu, personelin unvanını ve diğer kıstasları dikkate alarak hesaplama yapar ve ortalama maaşı gösterir. Maaş hesaplama robotunun ortaya çıkardığı sonuç, güncel tarihlidir ve robot, aylara göre ileri tarihli maaşları da hesaplayabilir. Yani personel sağlık maaşlarının 2022 yılında ne kadar olacağını merak edenler, Sağlık Ağı memur maaşı hesaplama robotundan gönül rahatlığıyla istifade edebilir.

Başa dön tuşu