Sendika

Siverek Devlet Hastanesinde Doktora Şiddet Sonrası Hekimsen İş Bırakıyor

Sosyal medya aracılığıyla paylaşımda bulunan Hekimsen, şu ifadeleri kullandı:

“Öğrenildiği kadarıyla bugün saat 9 sularında muayeneye gelen Furkan İş isimli hastadan tahlil istenerek laboratuvara yollanmış, bir süre sonra polikliniğe tekrar gelen aynı hasta tahlil sonuçlarına bakılmasını istemiştir. Doktorumuz da tahlillerinin çıkmadığını sonuç ekranından takip etmesi gerektiğini söylüyor. Kısa bir süre sonra poliklinikte hasta varken tekrar içeri giren hasta “Sonuçlarım çıktı bana bakacaksınız” demiştir.

 

Doktor arkadaşımız kontrol ettiğinde tamamının çıkmadığını fark ediyor ve kendisine bir kısmının çıkmış olduğunu, laboratuvara sorması gerektiğini söylemiştir. Dışarı çıkan hasta sonuç ekranının fotoğrafını çekip yine hasta varken içeri giriyor ve “Bak sonucum çıktı işte” diyor. Hekim arkadaşımız aynı şekilde bir kısmının daha çıkmadığını hasta varken de girmemesi gerektiğini söylemesi üzerine hasta “Bakacaksın işte” deyip doktorun üstüne yürüyor bir eliyle boğazını sıkıp diğer eliyle yumruk yapıp vurmaya yeltenmiş ancak hemen yakınındaki hasta yakınları araya girerek olaya müdahil olmuşlardır.

 

Bu olay da, basın-yayın ve yetkililerin zaman içinde hekimleri nasıl değersizleştirdiğinin bir örneğidir. Hekimlerin güvenliği sağlık kurumlarında sağlanamamaktadır. Sağlık Bakanlığımıza sunduğumuz hemen hemen tüm koruyucu önlemler alınmamıştır.

 

Daha önce aldığımız 46 sayılı Yönetim Kurulu Kararına istinaden Siverek Devlet Hastanesinde 12.04.2022 tarihinde iş bırakma eylemi ve basın açıklamsı yapılacaktır. Bu kapsamda yataklı servis, diyaliz, acil servis, hematoloji,onkoloji, nefroloji, covit poliklinik hizmetleri hariç tüm poliklinik hizmetleri, elektif ameliyatlar ve kurul rapor hizmeti verilmeyecektir. “

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
İstanbul Avukat