Sendika

Ceylanpınar’da Hekime Şiddete Hekimsen’den İş Bırakma Kararı

Ceylanpınar Devlet Hastanesi acil servisinde 21 Haziran 2022’de, saat 10:50 sularında meydana gelen olayda,  Yeşil Alanda görevini yapmakta olan hekime bir hasta yakını tarafından fiziksel şiddet uygulandı.

İçeride muayene olan hastanın çıkmasını bile beklemeden, muayene odasına izinsiz giren bir hasta yakını, hekimin triyaj kağıdına bakıp şikayetini değerlendirerek (dismenore) aciliyeti olmadığını, dolayısıyla sırasını beklemesi gerektiğini söylemesine rağmen hekimin masasını yumruklamış ve sonrasında da hekimin hem karnına hem de bacağına tekme attı.

Hekimsen tarafından olaya ilişkin açıklama yapıldı. Yarın, 22 Haziran 2022’de,  Şanlıurfa Ceylanpınar İlçe Devlet Hastanesinde 1(bir) gün süreyle iş bırakılacağı, aynı gün saat 14:00’te, Ceylanpınar İlçe D.H. önünde basın açıklaması yapılacağı öğrenildi.

Hekimsen tarafından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Bugün, 21 Haziran 2022’de, saat 10:50 sularında, Ceylanpınar D.H. Acil Servis’inde, Yeşil Alanda görevini yapmakta olan meslektaşımıza bir hasta yakını tarafından fiziksel şiddet uygulanmıştır.

İçeride muayene olan hastanın çıkmasını bile beklemeden, muayene odasına izinsiz giren bir hasta yakını, doktorumuzun triyaj kağıdına bakıp şikayetini değerlendirerek (dismenore) aciliyeti olmadığını, dolayısıyla sırasını beklemesi gerektiğini söylemesine rağmen hekimimizin masasını yumruklamış ve sonrasında da hekimimizin hem karnına hem de bacağına tekme atmıştır. Hekimimizin, kendilerinden önce sırada bekleyen hastaların durumunun daha acil olabileceği ihtimalini açıklaması bile, hiç acil olmayan bu şikayet için acil servise gereksiz yere başvurmuş olan sağlık teröristlerini durdurmaya yetmemiştir.

“Umutsuzluğa sürüklemektedir”

Bu tür olayların yaşanması, yeni çıkan yasalara rağmen şiddetin hala ve artarak devam ediyor olması, hem hekimlerimizin hem de diğer sağlık personellerimizin mesleklerini icra etme konusunda şevklerini kırmakta ve onları günden güne umutsuzluğa sürüklemektedir.

Biz Hekimsen olarak üyemizin ilk dakikadan itibaren yanında olduk ve hukuki süreçleri başlattık.

Yarın, 22 Haziran 2022’de, Hekimsen olarak Şanlıurfa Ceylanpınar İlçe Devlet Hastanesinde 1(bir) gün süreyle iş bırakacağız, aynı gün saat 14:00’te, Ceylanpınar İlçe D.H. önünde basın açıklaması yapacağız.”

Bir Yorum

  1. Bakanlık zaten doktor ve sağlık çalışanları diye ayırdı biz hemşireler ve sağlık memurları olarak da bizlerde ayrılalım bizler sayı olarak bütün diğer meslek gruplarından daha fazlayiz neden birilerini sırtımızda taşıyalım kendimiz yetkiyi alalım kendimiz masa oturalım bu iki sarı sendikadan kurtulalım artık yeterBiz hemşireler ve sağlık memurları da birlik olup kendi sendikamizi derneğimizi kuralım ufak çaplı bir hastanede bile en az 300 400 kişiyiz kimse bizler kadar değil semihde gitsin röntgen teknisyenleri sendikası kurşun bir baskasida laboratuvar teknisyenleri sendikası kursun bir baskasida anestezi odyometri psikolog sosyolog vb kurşunlar yeter artık sayı olarak her meslekten fazlayiz ama hiçbir kazanım yok bizlerin sırtından geçinme perine izin vermeyelim 3600 ek gösterge yi de bizlerin sayesinde aldılar zaten sadece hemşireler e bizlere verilecekti piyangodan bunlarda yararlandı yok öyle artık her şeyimiz ayrı olsun hekimler nasıl bizler sağlıkçı değiliz doktoruz diyorlarsa bizlerde sağlıkçı değiliz hemşireleriz diyoruz bu kadar basit.semih başkan gir röntgen teknisyenleri sendikası başkanı ol artık bu saatten sonraYa Allah aşkına biz sağlık çalışanlarıni da bu iki sarı sendikalardan kurtaracak bir sendika kurulsunda istifa edip hemen üye olalım hekimlerin dile getirdiği bu konuları neden dile getirmiyorlar hani nerede sabitler emekliliğe yansiyacakti tek kalem maasti vb vbHemşireler sağlık memurları neden bir sendika kurmuyor Allah aşkına sayı olarak kimse bizlere yetişemez yeter artık kendi sesimizi tepkimizi kendimiz verelim kendi sendikamız büyüsün doktor arkadaşlar bunu başardı bizler neden halen bizleri 20 yıldır rezil rüsva eden sendiklara uyeyiz gebeyiz bir mecburiyetikiz mi var bizler sayesinde varlar üye sayısı olarak her meslek grubundan fazlayiz lütfen birileri bu işe önayak olsun adını koyalım yola çıkalım birdik bin oluruz yeterki bir olalim

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu