ÖSYM Duyuruları

ÖSYM duyuruları; Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı tarafından yapılan duyurulardır. Bu duyurular, ÖSYM Başkanlığı tarafından düzenlenen KPSS, TUS, YÖKDİL, STS Tıp, YDS, e-YDS, ALES gibi sınavlarla ilgili olabilir.

Ortalama on milyonun üzerinde adaya sınav hizmeti veren ÖSYM, her gün birçok aday tarafından takip edilir. ÖSYM, sağlıkçı olarak mesleğe başlamak isteyen adaylar ile kariyerinde ilerlemek isteyen sağlık personelinin de takip ettiği bir kurumdur. Eğitim hayatında olan herkesin bildiği ve merakla takip ettiği bu önemli kurumun duyuruları, adaylar için kritik önem taşıyabilir. Bu nedenle ÖSYM duyuruları, adaylar tarafından büyük bir ilgiyle okunur. Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı tarafından yapılan duyuruları kaçıran adaylar, eğitim hayatlarında mağdur olabilir.

Anlık ve Kesintisiz ÖSYM Duyuruları

ÖSYM internet sitesi, aynı zamanda ÖSYM’ye bağlı birçok sınava dair hizmet verdiği için ve site üzerinden, sınav sonuçları açıklandığı için bazı dönemlerde bu internet sitesine erişim kesilebilir. Yoğun ziyaretçi trafiğinden kaynaklanan bu kesintiler nedeniyle adaylar, ÖSYM duyurularının yer aldığı sayfaya ulaşamayabilir.

Sağlık Ağı, ÖSYM tarafından yayınlanan duyuruları, vakit kaybetmeksizin haber haline getirip okurları ile kendi sitesi üzerinden paylaşır. Bu sayede ÖSYM’nin internet sitesine ulaşamayan adaylar, Sağlık Ağı üzerinden güncel duyurulara, anlık ve kesintisiz olarak erişebilir. Sağlık Ağı ziyaretçileri, ilgili haberin üst kısmında yer alan “sosyal medyada paylaş” butonları sayesinde okudukları duyuruyu; Facebook, Twitter ya da WhatsApp üzerinden kesintisiz olarak arkadaşlarıyla paylaşabilir.

ÖSYM Duyuruları 2022

ÖSYM duyuruları, eğitim hayatına devam eden bütün adaylar için son derece hayati duyurulardır. Adayın, alanıyla ilgili ÖSYM’nin yaptığı son duyurulara her an ulaşabilmesi ve güncel duyuruları her an görüntüleyebilmesi gerekir. Bu bağlamda Sağlık Ağı, önceki yıllarda olduğu gibi 2022 yılında da ÖSYM tarafından yapılan güncel duyuruları, ziyaretçileri ile paylaşır ve adayların ilgisine sunar.

Sağlık Ağı’nın ÖSYM duyuruları kategorisinde, geçmiş yıllara ait duyuru arşivi de bulunabilir. Alanıyla ilgili geçmiş yıllarda yapılan duyuruları araştıran adaylar, Sağlık Ağı’nın bağlantılı kategorisinde yer alan “Daha Fazla Haber Yükle” butonunu ya da sitenin sağ üst kısmında yer alan arama çubuğunu kullanabilir. Aday, arama çubuğuna araştırılan konuyla ilgili birkaç kelime girip aramayı başlatır ve hiç vakit kaybetmeden, sonuçlar sayfasına yönlenir. Bu sayfada, aranan kelimelerle ilgili bütün haberler yer alır. Sağlık Ağı’nın dinamik arama çubuğunu kullanmak son derece kolaydır.

Sağlık Bakanlığı Tercih Kılavuzu Sağlık Ağı’nın ÖSYM Duyuruları Sayfasında

Sağlık Bakanlığı tercih kılavuzu, her KPSS dönemi için yeniden yayınlanır. Tercih kılavuzlarının güncel versiyonları, ÖSYM’nin internet sitesinde yer alır. Adayların büyük ilgisiyle karşılaşan bu duyurulara ulaşmak, ÖSYM’nin sitesine yönelik yaşanan ziyaretçi trafiği nedeniyle bazen mümkün olmayabilir. Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığının internet sitesini takip etmek isteyen adaylar, çeşitli hata mesajlarıyla karşılaşabilir.

Sağlık Ağı’nın internet sitesindeki ÖSYM Duyuruları kategorisine ise erişim, kesintisizdir. Bu kategorideki haberler, hiçbir kesinti olmaksızın Sağlık Ağı ziyaretçileri tarafından takip edilebilir. Ayrıca sitenin ana sayfasında bulunan ÖSYM Duyuruları bölümü, Sağlık Ağı ziyaretçilerine; duyuruların yer aldığı kategoriyi ziyaret etmeksizin güncel duyuruları görüntüleme fırsatı verir. Böylece site ziyaretçileri, Türkiye’den ve dünyadan personel sağlık ve son dakika haberlerini takip ederken ÖSYM’nin son duyurularına da göz gezdirebilir. Bu bölümde ziyaretçinin ilgisini çeken bir duyurunun yer alması durumunda, doğrudan o duyurunun üzerine tıklanabilir ve vakit kaybı olmaksızın ilgilenilen duyurunun detaylarının yer aldığı habere ulaşılabilir.

Başa dön tuşu