Sendika

Mehmet Anşin: Sağlık-Sen Bingöl Şubesini Ayağa Kaldırmaya Adayım

Sağlık-Sen Bingöl Şubesinin 2022 yılında gerçekleştirilecek Olağan Genel Kurulu öncesi yapılacak delege seçimlerine sayılı günler kaldı. 27 Mayıs’ta yapılması beklenen delege seçimlerinin tamamlanmasıyla 6. Olağan Genel Kurul ilanına çıkılacak.

Bingöl ilinde pek çok farklı sağlık kuruluşunda yetkiyi kaybeden Sağlık-Sen şubesinde, olağan kurul öncesi adaylığını açıklayan Mehmet Anşin, projeleriyle Sağlık-Sen Bingöl şubesini yeniden ihya etmek istiyor.

Mehmet Anşin: Kan Kaybını Durdurmak İstiyorsak, Kan Değişimi Yapmak Zorundayız

Sağlık-Sen Bingöl Şube Başkan Adayı Mehmet Anşin:
”Bingöl sınırlarımız içerisinde bulunan sağlık kuruluşlarındaki tüm sağlık çalışanlarımızın adına; hizmetle, yeniliklerle, projelerle, filhakika sendikacılık ile gelmek için aday oldum” diyerek Bingöl sağlık camiasından destek istedi.

Sağlık-Sen Bingöl Şubesi’nin kaybettiği yetkileri yeniden almasının kendileriyle mümkün olacağını ifade eden Anşin; Sağlık-Sen Bingöl şubemiz her geçen gün kan kaybetmekte olup, bu kan kaybının önüne ancak kan değişimi yapılarak geçilebileceği malum olmuştur! Bizler, Bingöl şubemizin yaralarına sarmaya, kanamayı durdurmaya, yeniden ayağa kaldırmaya tap taze kanlarımız ile geliyoruz! Bizler, sessiz çoğunluğun sesiyiz. Bu sessiz çoğunluk kimdir? diye soracak olursanız, sessiz çoğunluk; yıllardır Sağlık-Sen’i Bingöl’de görmeyen, sendikacılık nedir, sendika ne iş yarar, fikri dahi olmayan çoğunluktur. Bu çoğunluğa sendikaya anlatamamış olmak, bu çoğunluk için sendikacılık yapamamak ancak birilerinin miladını doldurduğunu sesidir!  Sessiz çoğunluk, sahada hali hatırı sorulmayan, çalışma ortamları iyileştirilmeyen, eksikleri giderilmeyen sağlık çalışanlarıdır. Sessiz çoğunluk yıllardır sendikadan proje görmeyenlerdir! Artık sessiz çoğunluğu susturamazlar! Sağlık-Sen Bingöl Şubemiz için yanardağ oluruz, yıldırım oluruz, siper oluruz, kaderine mahkûm etmeyiz!” dedi.

mehmet anşi̇n

mehmet anşi̇n mehmet anşi̇n 5 1 6 1 7 1

Sağlık-Sen Bingöl Şube Başkan Adayı Mehmet Anşin: Lafta Değil Projede Sendikacılık

Mehmet Anşin, başkanlığa seçilmesiyle hayata geçirilecek projelerini şöyle anlatıyor:

Sağlık çalışanlarının çocukları için kreş ve servis desteği ile ilk bir ay içerisinde üyelerimizin gelip oturabileceği, çay kahve içebileceği, gazete okuyabileceği bir şube binasını kazandıracağımızı, sağlık çalışanlarına toplu konut anlaşması,  sağlık çalışanlarına uzaktan yüksek lisans ve mesleki sertifikasyon kursları, sağlık çalışanları için destek hattı, sağlık çalışanları için şeffaf bir yönetim ile dolu dolu projelerle geliyoruz. Değerli meslektaşlarımdan istirhamım, hür iradeleri ile sandığa gitmeleridir. Bir oyun sandığa tesiri dahi kaderini değiştirmektedir. İstikrarsız, yok olmaya mahkûm bırakılmış Sağlık-Sen Bingöl Şubemizi düştüğü yerden kaldırmaya, benimle elinizi uzatır mısınız

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu