Türk Sağlık Sen

Türk Sağlık-Sen haberleri, 1. Olağan Genel Kurulunu gerçekleştirdiği 16-17 Şubat 2002 tarihinden itibaren sağlık iş kolunda sendikal faaliyetlerine başlayan Türk Sağlık-Sen ile ilgili haberlerin yer aldığı kategoridir. Türk Sağlık-Sen, günümüzde de faaliyetlerini sürdürmekte ve her geçen yıl üye sayısını arttırmaktadır.

Türk Sağlık-Sen 2022 itibarıyla; 82 şubesi, 12 il temsilciliği ve 3 bin 500 iş yeri temsilcisiyle; Sağlık Bakanlığı ile Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı başta olmak üzere bütün üniversite hastanelerinde ve Adli Tıp Kurumuna bağlı tüm birimlerde faaliyetlerine devam etmektedir.

Son Dakika Türk Sağlık-Sen Haberleri

Ülkemizde, sağlık iş kolunda faaliyet gösteren en önemli sendikalardan bir tanesi olduğu için Türk Sağlık-Sen’in örgütlenme ve sendikal faaliyetleri, Türkiye’nin 81 ilindeki sağlık çalışanları tarafından merakla takip edilmektedir. Bu çerçevede Sağlık Ağı, Türk Sağlık-Sen Genel Merkezi tarafından gerçekleştirilen ziyaretleri ve sendikanın talepleriyle ilgili açıklamaları haber haline getirerek Türk Sağlık-Sen haberleri kategorisinde sağlık personelinin ilgisine sunmaktadır.

Örneğin geçen yıl, aşılama takvimiyle ilgili Sağlık Bakanlığına yaptığı müracaatla kamuoyunun gündemine gelen Türk Sağlık-Sen, sağlık çalışanlarının ailelerinin de aşılama takvimine hızla dahil edilmesini istemişti.

Türk Sağlık-Sen’in Kazanımları Sağlık Ağı’nda

81 ilde sağlık personelini yalnız bırakmayan ve sağlık çalışanlarına hak mücadelelerinde hukuki destek veren Türk Sağlık-Sen, elde ettiği kazanımları internet sitesi üzerinden kamuoyuyla paylaşmaktadır.

Bugüne kadar mevzuata aykırı görevlendirmelerin ve uygulamaların iptali, sözleşmeli aile sağlığı çalışanlarının eş durumu kurasına katılabilmesi, Adli Tıp Kurumundaki sözleşmeli büro personelinin yaşadığı döner sermaye haksızlığı gibi birçok konuda verdiği hukuk mücadelesini kazanan Türk Sağlık-Sen, binlerce sağlık personeline hukuk mücadelelerinde destek olmuş ve yüzlerce davanın sağlık personelinin lehine sonuçlanmasını sağlamıştır.

Bu anlamda, Türk Sağlık-Sen’in mağdur sağlık personeline hukuki destek sunduğu birçok dava, halihazırda devam etmektedir. Bu davalardan çıkacak sonuçların, yüz binlerce sağlık çalışanının mağduriyetini giderme ihtimali söz konusu olduğu için sağlık çalışanları, bu davaların içeriklerini ve sonuçlarını merak etmektedir. Türk Sağlık-Sen’in destek sunduğu davalar ve elde ettiği kazanımlarla ilgili bütün haberler, Sağlık Ağı’nın Türk Sağlık-Sen haberleri kategorisinden takip edilebilir.

Başa dön tuşu