Gündem3. Sayfa

Trafik Kazası Geçiren Bebeğe Hemşire Sütannelik Yaptı

Karabük’te ailesiyle trafik kazası geçiren 3 aylık Naz bebeğe, hastanedeki hemşire “sütannelik” yaptı.

20 Eylül günü Karabük-Kastamonu kara yolu Kadıbükü köyü yakınlarında şarampole yuvarlanan otomobilin içinde bulunan Naz bebek, annesi ve babasıyla beraber sağlık ekipleri tarafından ambulansla Karabük Eğitim ve Araştırma Hastanesine kaldırıldı.

Vücudunun birçok yerinde kırıklar olduğu için ilaç alan anne, aç durumdaki bebeğini emziremeyince hastanede görevli, aynı zamanda bebeği bulunan hemşire Hazan Eda Seber’den yardım talebinde bulundu. Ailenin “sütannelik” teklifini kabul eden hemşire Seber, bebeği emzirerek karnını doyurdu.

Hemşire Seber, bebeği doyurmak için biberon ve mama temin ettiklerini belirterek, şu açıklamayı yaptı; “Biberondan süt içirmeye çalıştım ama içmedi, mamayı da yemedi çünkü anne sütüne alışkındı. Zaman ilerledikten sonra bebeğin açlığı daha da arttığı için durduramadık. Konuşma sırasında benim de küçük bebeğim olduğunu söylediğim için aile bebeğini emzirmemi rica etti. Bu ricayı geri çeviremezdim. Benim için çok özel ve gurur verici davranış olacaktı. Hemen bebeği emzirdim.”

Naz bebeğin karnı doyduktan sonra uyuduğunu söyleyen hemşire, “Annesinin tedavisi devam ediyordu, bebeği babasına teslim ettim. Benim için çok özel ve mutluluk verici bir durum. Yine olsun yine yaparım. Helali hoş olsun bebeğe. İnsanlık ölmedi. Aynı durumda benim çocuklarım da olabilirdi. Çok mutluyum. Ailenin duası bana yeter.” ifadelerini kullandı. (Kaynak: AA)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
İstanbul Avukat