Hastanede Yangın Çıktı: 1 Kişi Hayatını Kaybetti

Hastanede Yangın Çıktı: 1 Kişi Hayatını Kaybetti

İstanbul Üsküdar’da Sultan Abdülhamid Han Eğitim ve Araştırma Hastanesinin 6. katında bulunan Ameliyathaneler bölümünde bilinmeyen sebeple yangın çıktı. Olay yerine polis ve itfaiye ekipleri gönderildi.

Hastalar çevredeki hastanelere ambulanslar aracılığıyla nakledilirken yangın, itfaiye ekiplerinin 4 saati bulan yoğun çalışmaları sonucunda tamamen söndürüldü.

Hastanede yatan hastalardan biri, “Biz uyuyorduk, kattaki hemşireler ve hasta bakıcılar bize hemen boşaltmamızı söylediler. Bu arada tabii hemen pencereye çıktım baktım ki kıvılcımlar atıyor dışarıya. Karşımda da yaşlı bir amca vardı hemen onun fişlerini çektim ve sedyeyle dışarı çıkardım. Sonra görevliler ve itfaiye geldi ve diğer hastaları da tahliye ettiler” sözlerini kullanarak başından geçenleri dile getirdi..

İstanbul Valiliği konu hakkında açıklamada bulundu. Açıklamada şu bilgilere yer verildi:

“Bu gece saat 02.50 sıralarında İstanbul Sultan Abdülhamit Han Eğitim ve Araştırma Hastanesi Cerrahi Bloğunda bilinmeyen bir nedenle ani bir yangın çıkmıştır. Ameliyathanelerin bulunduğu altıncı katta başlayan yangına, itfaiye ekipleri tarafından hemen müdahale edilmiştir. İlk etapta Yoğun Bakım Servisi’nde bulunan kritik durumdaki 15 hastamız olmak üzere, diğer servislerde tedavi gören toplam 109 hastamız tedbir amacıyla civardaki hastanelere nakledilmiştir. Bu esnada ağır durumda olan bir yoğun bakım hastamız maalesef vefat etmiştir. İtfaiye ekiplerince söndürülen yangına müdahale sırasında dumandan etkilenen 4’ü sağlık, 6’sı itfaiye görevlisi olmak üzere 10 personel tedavi ve gözetim altına alınmıştır. Konuyla ilgili adli ve idari tahkikat başlatılmıştır” 

(Kaynak: AA)

Hastanede Yangın Çıktı: 1 Kişi Hayatını Kaybetti

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir