Gündem

Kız Arkadaşıyla Tartışırken 4 Kişi Tarafından Darbedilen Diş Teknisyeni Gözünü Kaybetti

Samsun Atakum’da sahil yolunda bulunan bir parkta kız arkadaşı ile tartışan 40 yaşındaki Selahattin Yekta, o sırada oradan geçen 4 kişi tarafından darp edildi.

Olay yerie gelen sağlık ekiplerince hastaneye kaldırılan ve diş teknisyeni olduğu öğrenilen Yekta’nın tedavisine Ankara’da Hacettepe Üniversitesi Hastanelerinde devam edildi. Yapılan tüm müdahalelere rağmen Yekta’nın sağ gözü görme yetisini kaybetti.

Polis ekiplerince başlatılan soruşturma çerçevesinde  4 şüpheliden 2 ‘si yakalandı.  Şüphelilerden E.U. çıkarıldığı hakimlikçe tutuklandı, F.Y.Y. ise adli kontrol şartıyla salıverildi. Diğer zanlıların yakalanması için çalışmalar sürüyor.

“Bu olay benim hayatımı bitirdi”

Yekta, gazetecilere yaptığı açıklamada, gözünü kaybetmesinden dolayı diş teknisyenliği işini de kaybettiğini söyledi.

Olayın tesadüfen geliştiğini belirten Yekta, “Kız arkadaşımla sahilde oturuyordum. Bir şekilde kendi aramızda münakaşamız oldu. Bunu da diğer arkadaşlar herhalde yanlış anladılar. Benim üzerime geldiler. ‘Ne oluyor?’ falan diye. Ben de, ‘İşinize bakın’ dedim ve direkt daldılar. Çok fazla bir şey gelişmedi. Sonra kız arkadaşım, ‘Size ne, biz kendi aramızda tartışıyoruz’ dese de onlar vurmaya devam ettiler. Sonuç olarak gözümü kaybettim.” diye konuştu.

Herhangi bir cisimle vurduklarını görmediğini aktaran Yekta, doktorların sert bir cisimle vurulduğunu söylediklerini kaydetti. Emniyetin konu üzerinde ciddi bir şekilde durduğunu anlatan Yekta, “Birkaç kişiyi almışlar. Ben ilk bana vuran kişiyi gördüm, diğerlerini de kız arkadaşım biliyor. Ben daha önce hiç sabıkası olmayan biriyim, kız arkadaşımı da neden döveyim ki? Zaten kız arkadaşım da araya girdi olay sırasında. Kendisi de bir iki yumruk yedi. Ben diş teknisyeni bir vatandaşım. Bu olay benim hayatımı bitirdi. Ben daha ne diyeyim ki?” İfadelerini kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
İstanbul Avukat