GündemSon Dakika

Karın Ağrısıyla Hastaneye Gitti, Karnından 4,5 Kilogramlık Kitle Çıktı!

Konya’da karın ağrısı, şişkinlik şikayetiyle hastaneye başvuran 43 yaşındaki kadının karnında 4,5 kilogramlık kitle tespit edildi. 

Selçuklu ilçesindeki Farabi Hastanesine başvuran kadının yapılan tetkiklerde karnında kitle olduğu ortaya çıktı, ameliyata alınan hastanın karnından, 4,5 kilogram ağırlığında kitle çıkarıldı.

Operasyonu gerçekleştiren Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op. Dr. Fatih Yağbasan, basın mensuplarına yaptığı açıklamada, operasyonun 5 saat sürdüğünü belirterek; “Hastanın karnında 6 aylık hamile büyüklüğünde şişlik vardı. Ultrasonda yaklaşık 25 santimetre büyüklüğünde miyom kitlesinin rahim arkasında oluştuğunu, bunun da karın içini doldurduğunu tespit ettik. Detaylı bir inceleme başlattık. MR ve rahim içi biyopsi işlemlerini tamamladık. Bu tür kitlelerin kötü huylu olabileceğini düşünüp yumurtalık ve rahimle beraber çıkarılmasına karar verdik. Herhangi bir organa zarar vermeden cerrahi operasyonu başarılı bir şekilde tamamladık.” açıklamasında bulundu.

Prof. Dr. Yağbasan, ameliyatı, hastanenin Genel Cerrahi Doktoru Prof. Dr. Mehmet Metin Belviranlı ve Üroloji Uzmanı Op. Dr. Akın Yolaş ile gerçekleştirdiklerini ifade etti. (Kaynak: AA)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
İstanbul Avukat