Gündem

İlaçlar İhtiyaç Sahipleri İçin Toplanıyor

Malatya Büyükşehir Belediyesi kapsamında yürütülen projede, şehrin farklı farklı noktalarında bulunan 32 ilaç kutusunda toplanan ilaçlar ihtiyaç sahiplerine dağıtılmak üzere İnsani Yardım Vakfı (İHH) Malatya Şubesi’ne teslim edildi.

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan yaptığı açıklamada,“Eczacı arkadaşlarımızın ilaçların gerekli analizleri ve ayrıştırmalarını yaptıktan sonra kutulayarak yine ihtiyaç duyan insanlarımıza ulaştırma noktasında İHH ile çalışmalarımızı yürütüyoruz. Şimdiye kadar 14 milyon 171 bin lira değerinde ilaç toplandı ve dağıtımı gerçekleştirildi. Yerelde paydaşımız olan İHH ile birlikte çalışmaları Malatya genelinde yürüterek toplanan ilaçları ihtiyaç duyulan yerlere Suriye ve Irak’ta yaşayan kardeşlerimize göndermek için toplandı. İHH vasıtasıyla ilgili yerlere ilaçlar ulaştırılacak.” ifadelerini kullandı.

Sağlık Sosyal Hizmetler Daire Başkanı Adem Bedir Ergül, 14 bin 157 kutu ilacın toplanarak bugün itibariyle ihtiyaç sahibi vatandaşlara gönderileceğini ve ilaçların maddi değerinin ise 2 milyon 174 bin 424 lira olduğunu belirtti.

İHH Malatya Şube Başkanı Ömer Derin ise toplanan ilaçlardan dolayı ilgililere teşekkür etti.(AA)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu