Memur Sen

Memur-Sen haberleri kategorisi, kendisini “Türkiye’nin en büyük emek hareketi” olarak tanımlayan Memur Sendikaları Konfederasyonu (Memur-Sen) hakkındaki haberlerin yer aldığı kategoridir. Memur-Sen, 1 milyonu aşan üye sayısıyla Türkiye’nin en büyük konfederasyonu ve en büyük sivil toplum kuruluşlarından bir tanesidir.

Temelleri ünlü şair, yazar ve eğitimci Mehmet Akif İnan tarafından atılan Memur-Sen’in çatısı altında Sağlık-Sen, Eğitim-Bir-Sen, Diyanet-Sen, Büro Memur-Sen, Bem-Bir-Sen, Toç-Bir-Sen, Bayındır Memur-Sen, Enerji Bir-Sen, Birlik Haber-Sen, Ulaştırma Memur-Sen ve Kültür Memur-Sen olmak üzere 11 sendika bulunmaktadır.

Güncel Memur-Sen Haberleri

Toplam sendikalı memur sayısının 650 binin üzerinde olduğu sağlık ve sosyal hizmetler iş kolunda, 250 binin üzerindeki üyesiyle genel yetkili sendika olan Sağlık-Sen, Memur Sendikaları Konfederasyonuna (Memur-Sen) bağlıdır.

Sağlık çalışanlarının sesi olan Sağlık Ağı’nın Sağlık-Sen haberleriyle ilgili kategorisinde Sağlık ve Sosyal Hizmet Çalışanları Sendikasının (Sağlık-Sen) faaliyetlerine dair, Memur-Sen haberleri kategorisinde ise Memur-Sen’e ve Memur-Sen’e bağlı diğer sendikaların çalışmalarına dair haberler yer almaktadır.

Memur-Sen; eğitim, öğretim ve bilim hizmetleri, sağlık ve sosyal hizmetler, diyanet ve vakıf hizmetleri, yerel yönetim hizmetleri; büro, bankacılık ve sigortacılık hizmetleri, tarım ve ormancılık hizmetleri; enerji, sanayi ve madencilik hizmetleri; basın, yayın ve iletişim hizmetleri; bayındırlık, inşaat ve köy hizmetleri, ulaştırma hizmetleri, kültür ve sanat hizmetleri iş kollarında faaliyet gösteren, son derece büyük ve kapsamlı bir konfederasyondur. Dolayısıyla bu konfederasyonun çalışmaları, bütün kamu camiası açısından önem teşkil etmektedir.

81 İldeki Memur-Sen Temsilciliklerinden Son Dakika Haberleri

1995’te kurulan ve günümüzde memurların özlük haklarını savunmak adına faaliyetlerini sürdüren Memur-Sen; internet sitesindeki raporlar, bültenler ve basın katalogları aracılığıyla kamuoyunu bilgilendiren çalışmalara da imza atmaktadır. Örneğin Memur-Sen tarafından bazı dönemlerde yayınlanan açlık ve yoksulluk sınırı araştırması, kamuoyu tarafından yakından takip edilmekte ve yayınlandığı dönemlerde kamuoyunun gündemine gelmektedir.

Ulusal çapta yönetilen çalışmaların yanı sıra Memur-Sen temsilcilikleri tarafından Türkiye’nin 81 ilinde yürütülen yerel çalışmalar da emek ve hak mücadelesine önem veren memurlar tarafından takdirle izlenmektedir. Bu çerçevede Sağlık Ağı, Memur-Sen haberleri kategorisinde, Memur-Sen tarafından yürütülen ulusal faaliyetlerin yanı sıra, Türkiye’nin 81 ilindeki Memur-Sen temsilciliklerinden haberlere de yer vermektedir.

Başa dön tuşu