featured

Ali Yalçın: 3600 Ek Gösterge Memur-Sen’in 6. Dönem Toplu Sözleşme Kazanımıdır

Memur-Sen Yönetim Kurulu: 6.Dönem Toplu Sözleşme Kararı gereği 3600 ek gösterge çalışmasında Memur-Sen, söz sahibi sendika olmuştu.

Yıllardır sürdürülen mücadelenin sonuna yaklaşıldığını ve kazanıma dönüştüğüne vurgu yapan Yalçın, “Yıllardır; ek göstergelerin iyileştirilmesi konusunda verdiğimiz mücadelenin amacı ve 6.Dönem Toplu Sözleşme Kararımız gereği muhatap konfederasyon olarak ortaya koyduğumuz emeğin nedeni, adil bir düzenleme yapılması,herkesi kuşatan bir reform olmasıdır.” dedi.

”Görüşülmesi teklif dahi edilemez denilen başlıklarda toplu sözleşme kararı alındı”

Yalçın,  “Masada görüşülemez ve görüşülmesi dahi teklif edilemez denilen başlıklarda toplu sözleşme kararı alınmıştır. Kapsam genişlemiş ve umut daha da artmıştır. 3600 Ek Göstergenin Teklifi ve Toplu Sözleşme Kararı Memur-Sen’e aittir. Her Toplu Sözleşmeye taşıdığımız ek gösterge konusu artık karara dönüşmüştür.” ifadelerini kullandı.

“Tüm kamu görevlilerinin beklentilerini karşıladık”

Doğru yöntem, çözüm odaklı müzakere ve uzlaşma çabası esasına dayalı yönetim anlayışıyla; sorunlu sendikacılık anlayışı reddedip, sorumlu sendikacılık anlayışıyla hareket ettiklerini belirten Yalçın, “Toplu sözleşme ve diğer diyalog mekanizmalarında çözüme kavuşması için mücadelesini sürdürdüğümüz 3600 ek gösterge konusunu da 6. Dönem Toplu Sözleşme’de karara bağladık. “Toplu sözleşmenin konusu değil” diyerek geçiştirilen konuları, hem içerik hem de kazanım olarak toplu sözleşmenin konusu haline getirdik. Bu çerçevede, toplu sözleşmenin kapsamını genişleterek başta üyelerimiz olmak üzere tüm kamu görevlilerinin beklentilerini karşıladık.” dedi.

Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın‘ın 3600 Ek Gösterge müjdesinin akabinde yapmış olduğu açıklama

Sağlık-Sen Genel Başkanı Semih Durmuş 3600 Ek Gösterge müjdesinin değerlendirmesini sosyal medya hesabından şu sözler ile yaptı:

Ali Yalçın: 3600 Ek Gösterge Memur-Sen’in 6. Dönem Toplu Sözleşme Kazanımıdır

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir