featured

Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın’dan 3600 Ek Gösterge Açıklaması

3600 ek göstergeye ilişkin yapılan toplantı sonrası ilk açıklama Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın‘dan geldi. Sosyal medya aracılığıyla paylaşımda bulunan Genel Başkan Yalçın, paylaşımında şu ifadelere yer verdi:

 

“3600 Ek Gösterge İçin İlk Toplantıyı Gerçekleştirdik”

6.Dönem Toplu Sözleşme’de imzamızla karara dönüştürdüğümüz “Ek Gösterge Çalışması”nın ilk toplantısını bugün gerçekleştirdik. Adaleti tesis edecek,kamu görevlilerinin beklentilerini karşılayacak bir sonuç için masadayız.

 

Kamu görevlilerinin emekli maaşlarında ve emekli ikramiyelerinde artış sağlayacak Ek Göstergelere ilişkin çalışmanın, bütüncül bir bakış açısıyla ele alınması temel yaklaşımımızdır. Mağduriyete neden olunmaması önceliğimizdir.

 

Gerçekleştirilen toplantıda, Bakanlık tarafından kamu görevlilerine yönelik istatistik ve mevcudu özetleyen bir çalışma tarafımıza sunuldu. Bir sonraki toplantıya kadar taraflar olarak bu sağlıklı veriler üzerinden teknik ekiplerimizle çalışmalar yapacağız.

 

Yine, toplu sözleşme hükmü olan ‘Sözleşmeli personelin kadroya geçirilmesi ve sözleşmeli personel statülerinin yeniden belirlenmesi’ konusunun çözüme/sonuca kavuşturulması için dahil olacağımız Komisyon’un ivedilikle toplanması gerektiğini de ifade ettik. Gayretimiz sürüyor.

 

“İkinci Toplantımız 16 Mart’ta Gerçekleşecek”

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ve ilgili kurumların katılımıyla, toplu sözleşmenin yetkilisi ve 3600 Ek Gösterge çalışmasının muhatap konfederasyonu olarak,16 Mart’ta tekrar bir araya gelecek ve karşılıklı çalışmalar üzerinden mesafe katedeceğiz.”

Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın’dan 3600 Ek Gösterge Açıklaması

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir