featured

Memur-Sen: “Kamu Görevlilerini İlgilendiren Her Konunun Yetkili Tarafı Memur-Sen’dir”

Ek göstergelere ilişkin unvan bazlı bir çalışmanın taraflarına sunulmadığın belirten Memur-Sen, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ve Memur-Sen tarafından yapılacak açıklamalar haricindeki haberlere itibar edilmemesi gerektiğine dikkat çektiği paylaşımında şu ifadelere yer verdi:

 

“Bilindiği üzere. 6. Dönem Toplu Sözleşme’de karara dönüştürdüğümüz Ek Göstergelerin düzenlenmesine yönelik çalışmanın ilk toplan­tısını 16 şubat 2022 tarihinde Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ile bir araya gelerek gerçekleştirdik.

 

Gerçekleştirilen toplantıda Bakanlık tarafından kamu görevlilerine yönelik istatistik ve mevcudu özetleyen bir çalışma tarafımıza sunulmuş, bu bilgilerin dışında “Ek Göstergelere” ilişkin unvan bazlı bir taslak çalışma tarafımıza sunulmamıştır.

 

Ancak kamuoyunda, unvanlarda zikredilmek suretiyle bilgi kirliliğine neden olan, sözde taslak çalışmaların yer aldığı paylaşımlar yapıl­maktadır. Bilinmelidir ki; 3600 Ek Gösterge dahil kamu görevlilerini ilgilendiren her konunun asil ezmesi ve tek yetkili tarafı Memur-Sen’dir

 

Bu itibarla, Ek Göstergelere ilişkin komisyon çalışmalarının gerçekle­şeceği bu süreçte: Memur-Sen ve ÇSGB tarafından yapılacak açıkla­malar haricindeki sözde taslaklara gerçek dişi beyanlara ve haberlere itibar edilmemesini önemle belirtir, kamu görevlilerimizin bilgisine sunarız.”

 

memur-sen: kamu görevlilerini i̇lgilendiren her konunun yetkili tarafı memur-sen’dir

 

Memur-Sen: “Kamu Görevlilerini İlgilendiren Her Konunun Yetkili Tarafı Memur-Sen’dir”

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir