featured

Diyarbakır Sağlık-Sen’den ASM’de Yaşanan Dehşet Hakkında Açıklama

Diyarbakır’ın Kayapınar İlçesi Lunapark Aile Sağlığı Merkezinde şizofren hastalığına yakalanan bir kadın hasta, doktorun kendisine diyet tavsiyesinde bulunduktan sonra uyguladığı diyet ile çok zayıfladığını iddia eden hasta doktora bıçakla saldırdı.

Görev yapan hekim Dr. Aziz Tanelçi, kolundan ve omzundan yaralanırken, kadın hastayı çevredekiler uzaklaştırdı. Yaralanan doktor, olay yerinden kaçarken, kadın hasta aile sağlık merkezinde bulunan odalardaki sedye ve koltukları elindeki bıçaklarla parçaladı. Doktorun hastanede tedavi altına alındığı öğrenildi.

Konuyla ilgili Sağlık-Sen Diyarbakır Şube Başkanı Nurhak Ensarioğlu da açıklamada bulundu;

“Biz Sağlık-Sen olarak yaptığımız her toplantıda, gittiğimiz her platformda yaptığımız açıklamalarda sağlık çalışanlarına karşı yapılan şiddeti dile getiriyoruz. Artık şiddetin boyutu değişti. Sağlıkçılara yapılan saldırıların boyutu artık silahlı ve bıçaklı saldırılara dönüştü. Bununla ilgili acil ve caydırıcı tedbirler alınmalıdır. Sağlık çalışanları canla ve başla görevlerini yaparken bu tür olaylarla karşılaşmaması, bu tür kendini bilmez insanların saldırısına maruz kalmamaları için acilen tedbirlerin alınması gerekiyor. Bununla ilgili geniş kapsamlı bir çalışma yapılmalıdır. Sağlık çalışanları bu konuda mağdur edilmemelidir. Hayat kurtaran sağlık çalışanları bu yolda hayatını kaybetmemelidir. Pandemiyle mücadelede sağlık çalışanlarının mücadelesi ortadayken, maalesef kendini bilmez insanların bu tür olaylara başvurmaları sağlık çalışanlarının performansını düşürmektedir. Bugün yapılan saldırı, bize bir kez daha sağlık çalışanlarının can güvenliğinin olmadığını bir kez daha ortaya koymuştur. Biz Sağlık-Sen olarak her ay olduğu gibi her zaman bu tür olayların yaşanmaması için Sağlık Bakanlığı ile görüşmelerimizi sürdürüyoruz. Ayrıca buradan saldırıya uğrayan sağlıkçı kardeşimize de geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum, tüm sağlık çalışanlarımızı rabbim korusun diyorum.”  dedi.

Diyarbakır Sağlık-Sen’den ASM’de Yaşanan Dehşet Hakkında Açıklama

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir