Personel Alımları

Bursa’da 196 Sağlık Personelinin Ataması Gerçekleşti

Bursa sağlık alanında çok daha güçlü bir şekilde ilerleyecek

Bursa İl Sağlık Müdürü Dr. Fevzi Yavuzyılmaz, kamu hastanelerinde hizmet vermek üzere diş hekimi, uzman hekim, pratisyen hekim ve eczacılardan oluşan 196 sağlık personelinin atamasının gerçekleştiğini söyledi.

Sağlık Bakanlığı, 2022 Yılı 3. Dönem İlk Defa ve Yeniden Atama Kurası’nı gerçekleştirdi. Kura doğrultusunda Bursa’ya 196 sağlık personelinin ataması yapıldı. Konuya ilişkin açıklama yapan Bursa İl Sağlık Müdürü Dr. Fevzi Yavuzyılmaz, yeni personel atamalarıyla Bursa’da sağlık alanının çok daha güçlü bir şekilde ilerleyeceğini dile getirdi.

Ataması yapılan personeller Kasım ayında görev başında olacak

Bursa’ya ataması gerçekleşen 196 personelin 144’ü, farklı alanlardan uzman hekimlerden oluştuğuna dikkat çeken Dr. Yavuzyılmaz, “Sağlık Müdürlüğü olarak ilimizdeki kamu hastanelerinin personel ihtiyaç fizibilitesini önceden oluşturduk. Bakanlığımız tarafından, ilimize bu doğrultuda yapılan atamalar ile çocuklarda; çocuk cerrahisi, çocuk hematoloji ve onkolojisi, çocuk gastroentrolojisi, yetişkinlerde ise neonatoloji, psikiyatri, yoğun bakım, fiziksel tıp ve rehabilitasyon gibi birçok alanda hekimlerimiz hastanelerimizde göreve başlayacak. Atamalar ile gelen personellerimiz, hastanelerimizde önemli bir ihtiyacı karşılayacak” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu