Personel Alımları

Beklenen Haber Geldi! Branş Dağılımı Açıklandı

8 Kasım’da gerçekleştirilen Kabine Toplantısının ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan yaptığı açıklamalarda Sağlık Bakanlığı’na 40 Bin yeni sağlık personeli alınacağı müjdesini vermişti.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ise geçtiğimiz günlerde sınıflandırmanın yapıldığını, bu konuda gelecek günlerde açıklama yapılacağını söylemesinin ardından atama bekleyen binlerce sağlık personeli adayı gözünü branş dağılımı haberine dikti.

Hangi Bölümden Kaç Kişi Alınacak? Branş Dağılımı Açıklandı!

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca sosyal medya hesabı aracılığıyla branş dağılımını duyurdu.

“Bilindiği üzere, Cumhurbaşkanlığı tarafından Bakanlığımıza 30.000’i sözleşmeli sağlık personeli, 10 bini de sürekli işçi olmak üzere, toplam 40 BİN POZİSYON/ KADRO ihdası yapılmıştır. 20.000 sözleşmeli sağlık personelinin alımına ilişkin kılavuz ÖSYM’YE GÖNDERİLDİ.

Taşra teşkilatımızda istihdam edilmek üzere, KPSS PUANINA GÖRE, ÖSYM tarafından yapılacak merkezi yerleştirme ile 20 bin sözleşmeli personel alım sürecini başlatıyoruz. Gerekli bilgiler, tercih kılavuzu hazırlanmak üzere ÖSYM’ye verilmiştir.

10.348 HEMŞİRE, 1.600 EBE VE 6.604 SAĞLIK TEKNİSYENİ/ SAĞLIK TEKNİKERİ

10.348 HEMŞİRE, 1.600 EBE VE 6.604 SAĞLIK TEKNİSYENİ/ SAĞLIK TEKNİKERİ ile psikolog, sosyal çalışmacı, biyolog, odyolog, çocuk gelişimcisi, diyetisyen, fizyoterapist, iş ve uğraşı terapisti, dil ve konuşma terapisti, perfüzyonist ve sağlık fizikçileri alımı yapılacaktır.

TERCİH KILAVUZU, ÖSYM’nin internet sitesi üzerinden yayınlandıktan sonra adaylar tercihlerini Kılavuzda belirtilen tarihler arasından yapabilecek. Duyurular, Bakanlığımızın Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğü ve ÖSYM internet adresinden takip edilebilir.

Kırk bin kadro kapsamındaki 10.000 SÖZLEŞMELİ sağlık personeli pozisyonu ile 10.000 SÜREKLİ İŞÇİ kadrosu için Mart ayı içinde ilana çıkılarak alım işlemi yapılacaktır. Sağlık hizmeti alacak vatandaşlarımıza ve sağlık camiamıza hayırlı olsun.” ifadelerini kullandı.

3 Yorum

  1. Sağlık çalışanlarımızı mağdur etmeyelim lütfen,onlar baştacı bizler için can ve mallarıyla mücadele ediyorlar,personellerimiz ellerinden geleni fazlasıyla yapıyorlar…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
İstanbul Avukat