Gündem

Bakan Koca, Depremzede Sağlık Hizmetlerine İlişkin Açıklama Yaptı

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, bakanlık kapsamında oluşturulan ‘Depremzede Sağlık Hizmet Hattı ALO 184’e, depremzede ve depremzede yakınları tarafından 98 bin 975 başvuru yapıldığını kaydetti.

Sosyal medya hesabı üzerinden açıklama yapan Bakan Koca:

“ALO 184’E 98.975 BAŞVURU Bakanlığımızın Depremzede Sağlık Hizmet Hattı ALO 184’e 9 Marta kadar depremzede ve depremzede yakınlarından 98.975 başvuru oldu. İlk günlerde diğer konuların da talep konusu olduğu başvurularda sağlıkla ilgili olanların tamamına yakını karşılandı.

Depremzede Sağlık Hizmet Hattı ALO 184; muayene, evde bakım, pansuman, ilaç ihtiyacı, aşı, hasta bezi, tıbbi malzeme ve cihaz, gözlük, farklı kuruma sevk, ertelenmiş ameliyatlar, diyaliz ve kemoterapi, ruh sağlığı hizmeti gibi, BÜTÜN TIBBİ İHTİYAÇLAR İÇİN depremzedelerin emrinde.

Afet bölgesinde depremden etkilenen 75 YAŞ VE ÜSTÜ büyüklerimiz Sağlık Bakanlığı İletişim Merkezinden aranarak, 32.723 kişi ile görüşüldü, sağlık durumları ve sağlık hizmeti ihtiyaçları hakkında bilgi alındı. İLAÇ VE TIBBİ YARDIM talepleri karşılandı.

17 Binden fazlası hekim olmak üzere, 122 Bin sağlık personeli afetzedeler için görev başında. Her şey gibi, kurulacak yeni hayatın da başı sağlık.” ifadelerini kullandı.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
İstanbul Avukat