Gündem

Şahinbey’de 154 Bin’den Fazla Bebeğe “Hoş Geldin Bebek” Hediyesi Verildi

Gaziantep Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu’nun en önemli projelerinden biri olan “Hoş Geldin Bebek” projesinde aile ziyaretleri devam ediyor.Şahinbey Belediyesi ve Gaziantep İl Sağlık Kurulu ile imzalanan Hoşgeldin Bebek projesinde iki ekip her gün Şahinbey’deki tüm aileleri ve bebeklerini evlerinde ziyaret ediyor ve sorumlu hemşire aileyi çocuğun gelişimi, aşı ile ilgili bilgilendirme ve anne sütünün önemi hakkında bilgilendiriyor.

Şahinbey Belediyesi de ziyaret sırasında anne-bebek bakım çantası, anne-bebek bakım rehberi, battaniye, termometre gibi birçok materyalin bulunduğu hediye paketleri dağıtıyor.

şahinbey'de 154 bin'den fazla bebeğe "hoş geldin bebek" hediyesi verildi

”11 yıldır annelerin ve bebeklerin yanındayız”

Proje ekipleri, aralarında hemşirelerin de bulunduğu, her gün ortalama 80 bebeği ve ailelerini ziyaret ediyor. Ziyaretlerde anne sütünün önemi ve devamlılığı, topuk kanı alınması, bebek aşıları, çocuk bakımı ve doğum sonu dönemi hakkında bilgi verilir.Ziyaret edilen evlere bebek battaniyesi, termometre ve anne çantası verilmektedir. Ekipler, ilçede bugüne kadar dünyaya gelen 154 bin 149 bebeğe “Hoş Geldin” diyerek velilerin mutluluğuna ortak oldu.

”Sağlıklı nesiller için Hoş Geldin Bebek”

Proje’yi önemsediklerini belirten Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu,”Şahinbey Belediyesi olarak göreve başladığımızda Evlilik Okulu ve Hoş Geldin Bebek projelerini başlatmıştık. Her iki projemiz de başarıyla devam ediyor.Hoş Geldin Bebek projesinin öncelikli amacı bebek ölümlerini azaltarak, sağlıklı bir nesil yetişmesini sağlamak. Bu projemizi Sağlık Müdürlüğümüz ile birlikte iş birliği içerisinde yürütüyoruz.

“Hoş Geldin” projemizle 2 ekibimiz her gün yeni doğan bebekleri evlerinde ziyaret ediyorlar. Bebeklerin sağlıklı yetişmesi için bebeklerin aşısı, anne sütünün önemi, bebek bakımında dikkat edilmesi gereken hususlar anlatılarak anne bilgilendiriliyor.

Bunun dışında Şahinbey Belediyesi olarak annelerimize ateş ölçer, bebek bakım rehberi, çanta ve battaniye hediye ediyoruz. Hoş geldin Bebek Projesinde ekiplerimiz bugüne kadar 154 bin 149 bebeği ziyaret etti. Sağlıklı nesillerin yetişmesi adına projemizi devam ettireceğiz” diye ifade etti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu