featured

Zincirleme Trafik Kazasında 5 Wushu Sporcusu Yaralandı

Anadolu Otoyolu Sakarya-İstanbul istikametinde seyreden A.G. (43) idaresindeki otomobil, Sakarya’da düzenlenecek Wushu Tai Chi Türkiye Şampiyonası’na katılmak üzere Sivas’tan gelen Elif’ Fit Spor Kulübü Derneği sporcularını taşıyan H.K’nin (35) kullandığı plakalı minibüse çarptı.

Aynı istikamette ilerleyen İ.E. (27) yönetimindeki tır, M.K. (46) idaresindeki tır ve A.Ş’nin (56) kullandığı otomobil de kazaya karıştı. Çevredeki sürücülerin ihbarı ile olay yerine gelen 112 acil sağlık, itfaiye ve polis ekiplerin geldi.

Kazada minibüsteki wushu sporcuları M.D. (21), D.İ.A. (21), Z.K. (16), K.T. (10) ve Ş.A. (16) hafif yaralandı. Yaralılar, ambulanslarla Akyazı Devlet Hastanesi ile Sakarya Eğitim ve Araştırma Hastanesine sevk edildi.

Otoyolda yolcu otobüsünden aldıkları suları kazayı yara almadan atlatan sporculara ikram eden polis ekipleri, eşyaların taşınmasında da yardımcı oldu. Sporcular, daha sonra başka minibüsle kent merkezine götürüldü. Kaza nedeniyle otoyolda oluşan uzun araç kuyrukları, araçların kaldırılmasıyla normale döndü.(AA)

Zincirleme Trafik Kazasında 5 Wushu Sporcusu Yaralandı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir