Gündem

Yarın Okullar Tatil mi? 30 Kasım 2021

Yarın okullar tatil mi sorunun cevabı Meteoroloji 1. Bölge Müdürlüğünden geldi

Marmara bölgesi ve civarlarında yaşanan fırtına ve lodos sebebiyle İstanbul, Kocaeli, Sakarya, Yalova ve Bursa’da 30 Kasım 2021 günü için geçerli okullarda yüz yüze eğitime 1 gün ara verildiği açıklandı.

Edinilen son dakika bilgisine göre Marmara 1. Bölge Müdürlüğü 30 Kasım 2021 günü İstanbul için alınan bazı kararları yayımladı. Yapılan yazılı açıklamada şu cümleler aktarıldı.

  • İlimizdeki kuvvetli rüzgâr ve fırtınanın, bu gece yarısına kadar 90-110 km/sa hızda devam ederek gece saatlerinden itibaren hızını biraz azaltacağı ve yarın saat 18.00’e kadar 70-90 km/sa hızda sürdüreceği tahmin edilmektedir.
  • İstanbullu vatandaşlarımızın ve öğrencilerimizin olumsuz hava koşulları sebebiyle mağduriyet yaşamamaları için Valiliğimizce; resmî-özel tüm okullar, halk eğitim merkezleri, olgunlaşma enstitüleri, özel öğretim kursları, motorlu taşıt sürücü kursları, çeşitli kurslar, özel eğitim ve rehabilitasyon merkezleri, resmî okullardaki destekleme ve yetiştirme kursları ile özel okullardaki takviye kursları da dahil olmak üzere; bütün eğitim kurumlarında “yüz yüze eğitim” faaliyetlerine 30 Kasım 2021 Salı günü bir (1) gün süreyle ara verilmiştir.
  • Kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan malûl ve engelliler ile hamile personelimiz de ayrıca bir talimat veya talebe gerek kalmaksızın, belirlenen tatil süresince idari izinli sayılacaklardır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu