Sağlık Çalışanlarının 4.Dozuna Yeşil Işık

Sağlık Çalışanlarının 4.Dozuna Yeşil Işık

Dün gerçekleştirilen Bilim Kurulu toplantısından sonra Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca bir çok konu hakkında açıklamalarda bulundu. Değindiği konulardan biri de Sağlık Çalışanların 4.doz aşı olmasıydı. Açıklamalarında ” Sağlık çalışanlarından 2 doz inaktif aşı olmuş ve hatırlatma dozunu mRNA veya inaktif aşı olanlar bir hatırlatma dozu aşısı daha isteğe bağlı olarak olabileceklerdir” ifadelerini kullandı. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın açıklamalarından sonra daha önce aşılarını tamamlamış olan sağlıkçılar, 4.doz aşılarını olmak için talepte bulundu. Sağlık Çalışanlarının bu taleplerinin ardından Ankara Şehir Hastanesi Aşı Merkezinde ciddi bir yoğunluk yaşandı

Bakan Koca 4.doz için yeşil ışık verdikten sonra 4.doz aşısını yaptıran Ankara Şehir Hastanesi’nde görev yapan Nurtekin Çelik Yılmazsağlık çalışanlarının 4.dozuna yeşil işık aşısını yaptırdığını belirtti. Sağlık Çalışanı Nurtekin Çelik ” Benim de aşı vaktimin gelmiş olması nedeniyle bugün gelip Ankara Şehir Hastanesinde aşımı oldum. Sabahın ilk saatlerinde geldim buraya. Zaten burada da çalıştığım için ayrıca kolaylık oldu. Hala aşısını olmamış vatandaşlarımız mutlaka aşılarını olsunlar. Salgını ancak böyle yenebiliriz. Aşının en büyük avantajlarından birisi de bizi mikroplara karşı, virüslere karşı koruması. Ben de bundan dolayı bugün gelip aşımı oldum” diyerek aşının önemini vurguladı.

Bilim Kurulundan sonra açıklamada bulunan Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca’nın diğer açıklamalarına buradan ulaşabilirsiniz.

Sağlık Çalışanlarının 4.Dozuna Yeşil Işık

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir