featured

Kovid-19 Aşısı Burun Spreyi Formu Piyasada

Rusya Gamelya Enstitüsünün Kovid-19 aşılama çalışmaları devam ederken Doğrudan Yatırım Fonu (RDIF) Başkanı Kirill Dmitriev ve enstitü Direktör Yardımcısı Denis Logunov ile toplantı gerçekleştirdi.

Yapılan toplantıda Rus bilim insanlarının geliştirdiği Sputnik V aşısının burun spreyi formu hakkında önemli açıklamalarda bulunuldu.

Gameliya Enstitüsü Direktör Yardımcısı Denis Luganov’un yaptığı açıklamalarda  “Sputnik M”  ismiyle tescilledikleri aşının burun spreyi formatını da tanıttı. Luganov, “Sputnik M’nin çocuk nüfusta kullanılmasına yönelik izni bugün alındı. Aşı tescil edildi, bu sevindirici gelişmeyi paylaşabiliriz” dedi. Sputnik M’nin, Moskova’da çocuklar üzerinde denendiği aktarılırken, burun spreyinin 12 ile 17 yaş arasındaki çocuklara uygulanacağı belirtildi.

Dmitriev ise aşının uluslararası dolaşıma girmesi ile ilgili hedeflere değinerek, “Aşının burun spreyi formatının daha önce geliştirilen Sputnik V aşısı gibi erken dolaşıma girmesini hedefliyoruz. Bu format 2022 gibi erken bir tarihte uluslararası pazara girecek” dedi.

Kovid-19 Aşısı Burun Spreyi Formu Piyasada

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir