Hastane Nöbetçi Amiri Tutanak Tuttu, Santrale “Sürüldü”

Hastane Nöbetçi Amiri Tutanak Tuttu, Santrale “Sürüldü”

Hastane nöbetçi amiri tutanak tuttu, santrale sürüldü. Haberin devamını okumak için ilerleyiniz…

 

Geçtiğimiz aylarda Derince Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde, akşam saatlerinde vefat eden yakınlarının cenazesini hastane morgundan almaya gelen vatandaşlar, görevliyi yerinde bulamayınca durumu yetkililere bildirdi. İddialara göre görevliler yerini terk ettiği için, hastanenin nöbetçi idari amiri de tutanak tuttu. İddialara göre yerini terk eden görevliler hakkında tutanak tuttuğu için hastane nöbetçi idari amirinin görev yeri değiştirildi.

İçindekiler

Hastane Yönetimi Durumu Ört Pas Etmek İstedihastane nöbetçi amiri tutanak tuttu, santrale “sürüldü”

Geçtiğimiz aylarda Derince Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde yaşanan olayda, vefat eden yakınlarının cenazesini almaya giden vatandaşlar, morgda görevliyi yerinde bulamadı. Bunun üzerine durumu yetkililere bildiren vatandaşların bildirimi sonrasında hastanenin gece nöbetçi amiri C.B. derhal morga geldi ve vatandaşlara yardımcı oldu. Ardından morgdaki görevlilerin görev yerlerini terk ettiği gerekçesi ile C.B., buradaki görevliler hakkında tutanak tuttu ve durumu hastane yönetimine bildirdi. Ancak iddialara göre başhemşire S., konuya müdahil oldu ve bu konuyu ört pas etmek istedi. Ardından yerinde bulunmayan görevlilerin bulunması üzerine, tutanağın sümen altı edilerek nöbetçi amir C.B.’nin görev yeri değiştirildiği iddia edildi.

Santralde Görevlendirildi

İddialara göre C.B., veri hazırlama ve kontrol işletmeni (VHKİ) kadrosundaydı ancak görev yeri herhangi bir gerekçe gösterilmeden değiştirildi ve C.B., DEAH yönetimi tarafından telefon santralinde görevlendirildi. Ancak gece amirliği görevini yürüttüğü sırada mağdur olan vatandaşlara yardımcı olup hastane morgunda olayı inceleyen C.B.’nin, görev yerinde bulunmayan görevliler hakkında tuttuğu tutanakta bir güvenlik görevlisi ve bir hemşirenin de şahit olarak imzası olduğu öğrenildi. Fakat yine de C.B.’nin görev yerinin değiştirildiği ve kendisinin telefon santraline “sürüldüğü” iddia edildi.

C.B., Yönetimi CİMER’e Şikayet Etti

Derince Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde yaşanan olaylar ve gündeme gelen bu iddialar sonrasında Kocaeli İl Sağlık Müdürlüğü tarafından konuya ilişkin nasıl bir açıklama yapacağı ise merakla bekleniyor. Telefon santralinde görevlendirilen C.B.’nin, yaşanan olaylar sonrası hastane yönetimini CİMER’e şikayet ettiği iddia edildi.

Hastane Nöbetçi Amiri Tutanak Tuttu, Santrale “Sürüldü”

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir