Covid-19

Covid-19 haberleri, Çin’in Vuhan şehrinde ortaya çıkarak bütün dünyada etkisini gösteren koronavirüs hastalığıyla ve salgınıyla ilgili haberlerdir. İlk vakanın karşılaşıldığı Aralık 2019’dan günümüze kadar yayılmayı sürdüren ve farklı dönemlerde Delta ve Omicron gibi varyantlarıyla gündeme gelen hastalık, 2022 itibarıyla hala dünyayı tehdit etmektedir.

Dünya genelinde 5 milyondan fazla kişinin ve Türkiye’de yaklaşık 100 bin kişinin ölümüne neden olan Covid-19 ile ilgili haberler; piyasalar tarafından da yakından takip edilmektedir. Covid-19, bütün dünyada kapanmalara neden olduğu için ekonomik faaliyetleri sınırlandırmakta ve krizleri tetiklemektedir. Sıraladığımız bu sebepler göz önünde bulundurulduğunda, Covid-19 haberlerini takip etmenin, bütün insanlık için 2022 yılında bile ne kadar önemli ve kritik bir konu olduğu ortaya çıkmaktadır.

Dünyadan Son Dakika Covid-19 Haberleri

Covid-19 haberleri kategorisinde, salgının başlangıç noktası olan Çin ve salgının etkisini en fazla hissettirdiği ülkelerden bir tanesi olan ABD başta olmak üzere dünyanın her yerinden salgın haberleri yer almaktadır.

Yurt dışında yaşayan, yurt dışında bağlantıları olan ya da yurt dışına çıkacak olan Sağlık Ağı okurlarının, bağlantılı oldukları ülkeyle ilgili güncel salgın verilerini elde edebilmesi için bu kategoride, salgının dünyadaki yansımasıyla alakalı haberler yapılmaktadır. Covid-19 haberleri kategorisindeki haberlerde, çeşitli ülkelerdeki günlük ve toplam test sayısı, vaka sayısı, ölüm sayısı, iyileşme sayısı, yatak doluluk oranı, aşılanma oranı gibi veriler, Sağlık Ağı okurları ile paylaşılmaktadır. Sağlık Ağı’ndaki haberlerde geçen bütün veriler, uluslararası güvenilir kaynaklardan derlenmektedir.

Türkiye’den Covid-19 Son Durum Haberleri

Türkiye’de salgının son durumu ve aşılanmaya dair veriler; Sağlık Ağı Covid-19 haberleri kategorisinde günlük olarak paylaşılmaktadır. Sağlık Bakanlığı tarafından günlük olarak yayınlanan bütün veriler, son dakika haberi olarak Sağlık Ağı okurlarına duyurulmaktadır.

2022 Ocak ayı itibarıyla aşılanma oranları bakımından kırmızı kategoride hiçbir şehrin kalmadığı Türkiye’de Sağlık Bakanlığı tarafından, mümkün olan en kısa sürede, bütün illerin mavi kategoriye sokulması hedeflenmektedir. Aşılanma oranı bakımından illerin mavi, sarı, turuncu ve kırmızı olmak üzere dört kategoriye ayrıldığı aşılanma haritasında mavi renk, en düşük riskli illeri ifade etmektedir.

Başa dön tuşu