featured

Doktorun Saçını Çeken Saldırgana 1 Yıl 6 Aya Kadar Hapis Talebi

Türkiye’nin en büyük kanayan yaralarından biri olan sağlık çalışanlarına ve bilhassa doktora şiddet vakalarında yaşanan artış, bu alandaki cezai yaptırımların arttırılması yönündeki talepleri de gün geçtikçe daha çok gündeme getiriyor. Geçtiğimiz günlerde bir doktora şiddet vakası da Pendik Devlet Hastanesi Acil Servisi’nde gerçekleşmişti. 17 Kasım tarihinde, acil serviste görev yapan doktor Esma D.’nin (26) saçlarından çekip darp ettiği gerekçesi ile tutuklanan ve kendisinin de hemşire olduğu öğrenilen 26 yaşındaki M.İ. hakkında yürütülen soruşturma tamamlandı. Hazırlanan iddianamede şüpheli M.İ.’nin “kamu görevlisine karşı görevinden dolayı kasten basit yaralama” suçundan dolayı 1 yıl 6 aya kadar hapis cezası ile cezalandırılması talep edildi.

Neler Yaşanmıştı?

Pendik Devlet Hastanesi Acil Servisi’nde görev yapan Dr. Esma D., 17 Kasım tarihinde M.İ. isimli bir kadının fiziksel saldırısına uğradı. Hastanenin güvenlik kameralarına da yansıyan o anlarda, saldırganın genç doktorun saçlarını çektiği ve darp girişiminde bulunduğu, saldırganın güvenlik görevlilerinin müdahalesi ile zorla ayrıldığı görülüyordu.

Şüpheli Savunmasında Ne Dedi?

Olay sonrası gözaltına alınan ve olay günü alkollü olduğu iddia edilen M.İ. “Bilincim yerinde değildi, asla yapacağım bir şey değildir. Ben de hemşireyim. Doktor hanım bana serum takmıştı, başımda kimse yoktu. Bu sırada serumu çıkarmışım. Doktor hanımın ‘Bu serumu çıkarmış, bununla mı uğraşacağım’ dediğini hatırlıyorum. Bunu dedikten sonra mı yaptım tam bilemiyorum” sözleri ile savunma yapmıştı.

Savcılık Soruşturmayı Tamamladı

Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından şüpheli M.İ. hakkında yürütülen soruşturma tamamlandı ve hazırlanan iddianamede, olayda yaşananlar anlatıldı. İddianamede olayda saldırıya uğrayan doktorun basit tıbbi müdahale ile giderilebilecek şekilde yaralandığı belirtildi ve şüpheli M.İ.’nin “kamu görevlisine karşı görevinden dolayı kasten basit yaralama” suçundan dolayı 6 aydan 1 yıl 6 aya kadar hapis ile cezalandırılması talep edildi.

Doktorun Saçını Çeken Saldırgana 1 Yıl 6 Aya Kadar Hapis Talebi

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir