Daire Başkanı Hemşireyi Darp Etti, Görevinden Uzaklaştırıldı

Daire Başkanı Hemşireyi Darp Etti, Görevinden Uzaklaştırıldı

Düzce Üniversite Hastanesinde daire başkanı hemşireyi darp etti görevinden uzaklaştırıldı. Şiddet gören hemşire ise daire başkanından şikayetçi oldu.

Düzce Üniversitesi Personel Daire Başkanı olarak görev yapan Mehmet K., sabah erken saatlerde göğüs ağrısı şikayeti ile Düzce Üniversitesi Sağlık Uygulama ve Araştırma Hastanesi’nin Acil Servisine kayıt yaptırdı. İddialara göre Mehmet K., acil serviste kendisi ile ilgilenilmediği gerekçesi ile önce etrafa hakaretler savurmaya başladı. Ardından tiryaj önünde fenalaştığı belirtilen Mehmet K.’nın tekerlekli sandalye ile alındığı ve bu sırada “Allah belanızı versin” diyerek bağırdığı, bir de üstüne çevresine yumruk savurduğu iddia edildi. Habere göre Mehmet K.’nın tekerlekli sandalyeye alınırken savurduğu bu yumruk, hemşire Merve H.’nin göğsüne isabet etti.

Darp Edilen Hemşire Şikayetçi Oldudaire başkanı hemşireyi darp etti, görevinden uzaklaştırıldı

Merve H.’nin darp edilmesi üzerine acil serviste görev yapan diğer sağlık çalışanları acil serviste “beyaz kod” alarmı verdi ve Mehmet K. alandan uzaklaştırıldı. Darp edilen hemşire Merve H. ise hastane polisi aracılığı ile Mehmet K.’den şikayetçi oldu. Olay anında orada bulunan ve yaşananları gören doktorlar ve acil servis çalışanları da şahit olarak tutulan tutanağa imza attı.

Mehmet K. Görevinden Uzaklaştırıldı

Yaşanan olaylar sonrasında Düzce Üniversitesi Rektörlüğü tarafından yapılan açıklamada, olaya ilişkin ivedilikle soruşturma başlatıldığı ve soruşturmanın selameti açısından Mehmet K. hakkında görevinden uzaklaştırma tedbiri uygulandığı belirtildi. Söz konusu açıklamada “Üniversitemiz her türlü şiddete karşı, kurumsal yaklaşımını sürdürmekte olup bu duruşunu kurum kültürünün bir parçası haline getirmiştir” ifadelerine yer verildi.

Daire Başkanı Hemşireyi Darp Etti, Görevinden Uzaklaştırıldı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir