Gündem

Büyükşehir’den Sağlık Hizmetleri

Antalya Büyükşehir Belediyesi Sağlık Hizmetleri Birimi’nde psikolog desteği ve Türkiye’de ilk kez ücretsiz sünnet hizmeti verilmeye başlanıldı. Bu hizmetlerden yararlanmak için tek yapmanız gereken randevu almak.

Büyükşehir Belediyesi Sağlık İşleri Dairesi Başkanlığı’na bağlı Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği’nin içinde bulunduğu, Sakarya Bulvarı’ndaki Antalya Büyükşehir Belediyesi Sağlık Hizmetleri Birimi’nde yeni hizmetler verilmeye başlanıldı. 7-14 yaş arası çocuklara diş tedavisi ve yetişkinlere yönelik diş tedavisinin ardından, birimde psikolog ve Türkiye’de ilk defa ücretsiz olarak sünnet hizmeti de verilmeye başlandı.

“Türkiye’de İlk”

büyükşehir'den sağlık hizmetleri

Antalya Büyükşehir Belediyesi Sağlık Hizmetleri Birimi’nde sünnet hizmeti Türkiye’de ilk olma özelliği taşıyor. 0-3 ve 6-12 yaş arasındaki çocukların ücretsiz sünnet yapıldığı merkezde randevulu hizmet veriliyor. Sağlık Hizmetleri biriminde yapılan sünnetten ailelerin çok memnun kaldığını aktaran Dr. Ömer Şinasi Üstün, “Tamamen sıhhi bir ortamda sünneti yapmaktayız. Lokal anestezi ile sünneti yapıyoruz. Dikiş alınması gerektirmeyen bir malzeme kullanıyoruz. Çocuk en kısa sürede iyileşiyor. Ücretsiz olan sünnet kliniğimize tüm halkımız çocuklarını getirebilir” ifadelerini kullandı.

“Psikolog Hizmeti”

büyükşehir'den sağlık hizmetleri

Antalya Büyükşehir Belediyesi Sağlık Hizmetleri Birimi’nde psikolog hizmetinin 7 yaştan itibaren her yaş grubundaki bireylere verildiğini söyleyen Psikolog Nurdan Dayan, vatandaşların sınav kaygısı, aile içi iletişim problemleri, akran ilişkileri, ergenlik gibi problemleri gibi konularda destek alabildiğini belirtti. Dayan, “Diş tedavisi için gelen ve kaygıları olan çocuk veya yetişkinlere de poliklinikle koordineli çalışarak destek oluyoruz” diye ifade etti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu