Beyaz Yürüyüş

Beyaz Yürüyüş Ankara’da Sona Erdi

Geçtiğimiz hafta Türk Tabipleri Birliği‘nin duyurduğu “Beyaz Yürüyüş” eyleminden sizlere bahsetmiştik. 23 Kasımda TTB’nin organize ettiği İstanbul’da başlanan “Beyaz Yürüyüş” eylemi 27 Kasım itibari ile Ankara’da oluşan “Beyaz Forum” ile sona erdi.beyaz yürüyüş

Ankara’da gerçekleşen Beyaz Forum öncesinde yürüyüş eyleminde bulunan doktorlar, Ankara’nın ilçelerinden ve komşu illerinden gelen doktorlar tarafından Türk Tabipleri Birliği Genel Merkezi’nin önünde coşkuyla karşılandı. İstanbul’dan gelen doktorları karşılayanlar arasında HDP milletvekili Ömer Faruk Gergerlioğlu da yer aldı. Ankara’nın Çankaya ilçesinde bir araya beyaz yürüyüşgelen doktorlar, “Sağlıkta şiddet sona ersin” sloganları ile alanda basın açıklaması düzenledi.

Hekimler adına konuşmayı, TTB Merkez Konsey Başkanı Şebnem Korur Fincancı yaptı. Açıklamada “Emek de bizim, söz de bizim” ifadesi kullanıldı. Açıklamalarına devam eden Fidancı Sağlık Bakanlığı’ndan ilk randevuyu talep etmelerinin üzerinden 390 günün geçtiğinin altını çizerek, “Türkiye tarihinin en büyük ekonomik ve siyasal krizlerinden birisi yaşanmaktadır. Bu krizin en görünür biçimde yansıdığı alan sağlık alanıdır” diyerek açıklamasını noktaladı.

Beyaz Yürüyüş Ankara’da Sona Erdi

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir