featured

Ailesinden Kilometrelerce Uzakta Çalışan Genç Sağlıkçı Şiddet Mağduru Oldu!

İddia edilene göre Kars Harakini Devlet Hastanesi çocuk servisinde görev yapan hemşir Enes Sefa Yurduöz hasta çocuğun babası tarafından darp edildi.

Kars Harakini Devlet Hastanesinde 2 yıldır görev yapan 22 yaşındaki hemşir Enes Sefa Yurduöz, çocuk servisine gelen hastanın ailesine yapacağı işlemi anlattığı sırada çocuğun babası tarafından şiddete maruz kaldı. Ağzından yaralanan hemşir Yurduöz, yaşadığı korkunç dakikaları sosyal medya hesabı üzerinden paylaştı.

“Herkese merhaba. Kars Harakani Devlet Hastanesi çocuk servisinde 2 yıldır görev yapmakta olan bir hemşireyim. Bugüne kadar sağlıkta şiddete hep dışardan tanık oldum, üzüldüm, yeri geldi sözel istismara maruz kaldım.  Ama 28.11.2021 tarihinde bir maganda tarafından darp edilerek ben de şiddete maruz kaldım. 24 saatlik nöbetimin son saatlerinde, teslim saatime 15 dakika kalmışken yatışı yapılan bir hastaya, nazal irrigasyon ismi verilen işlemi yaptığım için darp edildim. (nazal irrigasyon, özellikle burnu tıkalı olan çocuklarda burnunu temizleyip solunumunu rahatlatmak amacıyla serum fizyolojik ile yapılan yıkama işlemi).

Odaya girdiğimde aileye yapacağım işlemi açıkladım. Hekimlerimiz, süpervizör, idari hekim, nöbet arkadaşlarım, güvenlik müdahale etmesine rağmen aile birkaç kişiyi daha getirerek haklı olduklarını savunmaya devam ettiler. 22 yaşında mesleğimin başında, idealist bir hemşireyim. Ailemden uzakta, insanlar için uğraşıyorum.

Gördüğüm bu muamele benim için bir travma etkisi yarattı ve ben artık bu mesleğe nasıl devam edebileceğimi bile bilmiyorum. Her nöbet ölüm korkusu yaşamaktan, tehdit edilmekten yoruldum. Artık sağlıkçıların canı yanmasın, caydırıcı yaptırımlar uygulansın.”

Ailesinden Kilometrelerce Uzakta Çalışan Genç Sağlıkçı Şiddet Mağduru Oldu!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir