Personel Maaşları

2024 Sağlık Personeli Saatlik Nöbet Ücretleri Tablosu Belli Oldu

Sağlık personelinin 2024 Ocak ve Temmuz dönemi saatlik nöbet ücretleri tablosu belli oldu.

Elde edilen verilere göre, 2024 yılı Ocak ayında sağlık personeli nöbet ücretlerinde 2 farklı artış gerçekleşti. Bunların ilki toplu sözleşmeye bağlı gösterge rakamının artması iken, bir diğeri ise bütün memurları kapsayan yüzde 49.25 zam oldu. Buna göre, doktor ve hemşirenin alacağı nöbet parası netleşti.

“Doktor Saatlik Nöbet Parası”

2024 yılı Ocak-Temmuz dönemi çalışan birimin özelliğine göre değişkenlik göstermekle birlikte, pratisyen hekimler saatlik 109 TL ile 164 TL arasından nöbet ücretleri alacak. Normal birimde görev yapan uzman doktor ise 120 TL, özellikli birimde 181 TL nöbet parası alacak. Uzman doktorun icap nöbeti saati 48 lira 33 kuruş.

“Hemşire Saatlik Nöbet Parası”

Hemşire, sağlık memuru, sağlık teknikeri ve teknisyenleri gibi branşlarda nöbet ücretleri unvana bakılmadan öğrenim durumuna göre hesaplanıyor. Sağlık personeli lise ( ortaöğretim) ve yüksek öğretim ( lisans-önlisans) olmak üzere 2 kademde ücret e tabi tutuluyor.  Buna göre, son zamlarla 2024’de normal birimde çalışan lise mezunu hemşire 64 TL, özellikli birimde 96 TL nöbet parası alacak.

Sağlık Personeli branşlarının tümünü kapsayan tablo şu şekilde;

2024 sağlık personeli saatlik nöbet ücretleri tablosu belli oldu

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu