Vildan Aydın:

Vildan Aydın: “ASM Çalışanları Can Güvenliğinden de Mahrum Olarak Görev Yapmaktadır”

Karaman’da bir kişi, tartıştığı hemşireyi tabancayla yaralayarak aynı silahla intihar girişiminde bulundu. Cumhuriyet Mahallesi Recep Tayyip Erdoğan Bulvarı’ndaki 1 No’lu Aile Sağlığı Merkezine gelen Hüseyin B. (28), burada görevli hemşire Emine A. (26) ile henüz bilinmeyen nedenle tartışmaya başladı.

Tartışmanın ardından Hüseyin B, tabancayla hemşire Emine A’yı vücudunun çeşitli yerlerinden yaraladıktan sonra aynı silahla intihar etmek istedi. Ağır yaralı olan Emine A. ve Hüseyin B, ambulanslarla Karaman Eğitim ve Araştırma Hastanesine kaldırıldı.

Olaya ilişkin açıklamada bulunan Tüm Aile Sağlığı-Sağlık Memuru- ATT- Hemşire ve Ebe Derneği (İSAHED) Başkanı Vildan Aydın, “ASM çalışanları can güvenliğinden de mahrum olarak görev yapmaktadır” dedi.

Vildan Aydın, açıklamasına şu ifadeler ile devam etti:

“Aile Sağlığı Merkezlerinde korunaksız ve her türlü tehlikeye açık biçimde hizmet veriyoruz.
Hiçbir yasal düzenlemeye uymayan yönetmeliklerle iş güvencesi olmadan görev yapan ASM çalışanları can güvenliğinden de mahrum olarak görev yapmaktadır.

Açlık sınırında ücretlerle, hakaret niteliğinde ek ödemelerle hizmet veren hayatların hesabını kim nasıl verecek.
Henüz bir arkadaşımızı şiddet terörüne kurban vermemizin üzerinden bir yıl geçmeden yaşadığımız bu ikinci olay bizleri bir kez daha derinden sarsmış ve şiddete çözüm noktasında hiçbir aşama kaydetmediğimizi açıkça göstermiştir.

Toplumun her kesiminde gerekçesi ne olursa olsun şiddeti kabul etmiyor ve en yüksek perdeden kınıyoruz.
Etkin caydırıcı önleyici ve uygulanabilir tedbirlerin bir an evvel hayata geçmesi için bir kez daha çağrıda bulunuyoruz.”

Vildan Aydın: “ASM Çalışanları Can Güvenliğinden de Mahrum Olarak Görev Yapmaktadır”

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir