Personel Maaşları

Temmuz Zammı İle Birlikte Sağlık Çalışanları Ne Kadar Maaş Alacak?

Temmuz ayında belirleyici olacak 4 aylık enflasyon verileri geçtiğimiz günlerde açıklandı. TÜFE nisanda yüzde 7.25, yıllık bazda da yüzde 69.97’ye çıktı. Dört aylık enflasyon yüzde 31.71 olarak gerçekleşti. Mayıs, Haziran oranlarının açıklanmasıyla aylık, maaş zamları kesinleşecek. Enflasyon oranlarıyla beraber refah payı olarak ek zam da yapılacak.

 

Memur ve memur emeklileri yılda iki defa maaş, aylıklarını zamlı alıyor. Zam oranları toplu sözleşmeye göre belirleniyor, geçmiş 6 aylık enflasyondan kaynaklı fark oluşursa maaş, aylık zammına yansıyor.

Memur ve memur emeklisi Temmuz’da yüzde 7 sözleşme zammı alacak. Dört aylık enflasyon baz alındığında memur ve emeklileri için şimdiden yüzde 24.71’lik enflasyon farkı imkanı doğdu. Dört aylık verilere göre memur ve emeklilerinin zam oranı da 7+24.71 olarak gerçekleşti. Yüzde 31.71’lik artışa Mayıs, Haziran enflasyonu da eklenecek.

 

Temmuz zammıyla birlikte maaşlar ne kadar artacak?

Buna göre; şuan 8.000 Türk Lirası maaş ve sabit alan bir 3+1’li sağlık çalışanının maaş ve sabitlerin Temmuz 15’den itibaren enflasyon farkı ve maaş zammı eklenmesi ile birlikte 10.500-11.500 Türk Lirası arasında bir maaş alması bekleniyor.( Hesaplanan tutar, zorunlu BES’i olan, sendikası olmayan sağlık çalışanı)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu