Sendika

Tamer Elinç: “Demokratik Seçim Sürecine Sahip Çıkalım”

Sağlık-Sen Bursa Şubesi Adayı Tamer Elinç, 2022 Sağlık-Sen Olağan Genel Kurulu süreçlerinin başladığını belirterek, farklı illerde yapılan ve yapılacak olan bazı üzücü seçim süreçlerini örnek gösterdiği açıklamasında delegelerin dikkat etmesi gereken hususları açıkladı.

Elinç, seçime gidilen illerde ki mevcut yönetimlerin üyelerin hür iradelerini yansıtacağı seçim süreçlerine olumsuz müdahalelerini görmekte olduklarını söyledi.  Başta delege adayları olmak üzere tüm üyelerin demokratik seçim sürecine sahip çıkmalarını önemle rica eden Sağlık-Sen Bursa Şubesi Adayı Tamer Elinç, açıklamasına şöyle devam etti:

 

“DEMOKRATİK HAKLARIMIZA SAHİP ÇIKALIM”

“Kıymetli meslektaşlarım ve Sağlık Sen’in değerli üyeleri…..
Bildiğiniz üzere 2022 yılında Sağlık Sen’in Olağan Seçimli Genel Kurul süreci başlamıştır. Yapılacak olan seçimlerde bu onurlu mesleğin mensuplarının haklarının korunması elde edilebilecek yeni hak ve kazanımlarımız için Bursa Sağlık Sen Bursa Şube Başkanlığına adaylığımı açıklamış bulunmaktayım.

 

Lakin siz değerli meslektaşlarıma ve kıymetli üyelerimize hatırlatmak istediğim çok ehemmiyetli hususlar bulunmaktadır. 2022 yılı ülke genelinde sendikamızın olağan seçimlerinin yapılacağı yıldır. Ancak farklı illerde yapılan ve yapılacak olan seçim süreçlerini de üzüntü ile izlemekte olduğum olaylar tezahür etmekte. Seçime gidilen illerde ki mevcut yönetimlerimizin üyelerimizin hür iradelerini yansıtacağı seçim süreçlerine olumsuz müdahalelerini görmekteyiz. Bu hususta ilimizde önümüzdeki günlerde yapılacak olan seçimlerde buna benzer olayların yaşanmaması adına, başlatmış olduğumuz yenilikçi harekete katkı sağlayacak olan, başta delege adaylarımız olmak üzere tüm üyelerimizin demokratik seçim sürecine sahip çıkmalarını önemle rica ediyorum.

 

Bu konu da başta şahsım olmak üzere tüm delege adaylarımızın dikkat etmesini istediğim hususlar;

  • Şube Başkanlığınca Seçim sürecinin başladığına dair duyurularının hem kurumlardaki panolardan hem de Şube başkanlığı internet adresinden takibinin yapılması,
  • Delege adayı olacak arkadaşlarımızın başvuru başlangıç sürelerini takip etmeleri
  • İş yeri temsilcilerimiz ile sürekli irtibatta olmalarıdır.
  • Sendikaya dilekçelerini verdiklerinde kayıt defterinin noter onaylı olmasına dikkat edilmesi
  • Dilekçelere verilen tarih ve sayı numaralarının delege adaylarınca fotokopi veya görüntülerinin alınması

Ayrıca mevcut başkanımız ve yönetiminin de yapılacak olan seçimlerde tüm sağlık tesislerimizde seçilecek olan delege sayılarını, başvuru başlangıç ve bitiş sürelerini zamanında duyuracağına, seçimlerin tüm üyelerimizin iradelerini rahatça göstermeleri adına tüm kurumlarda sandık kurularak yapılacağına ve Sendikamızın tüzüğüne aykırı bir tavır içinde bulunmayacağına inancımızın da tam olduğunu bilinmesini isterim.

Hep birlikte yapacağımız bu seçim sürecinin başta Sendikamız ve kıymetli üyelerimiz adına hayırlara vesile olmasını temenni ediyor süreç içerisinde çalışan tüm arkadaşlarıma kolaylıklar diliyorum….”

tamer elinç: "demokratik seçim sürecine sahip çıkalım"

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu