Sendika

Tabip-Sen: “Mayıs Ayı Sizin Takviminize Göre Kaç Gün?”

AK Parti Grup Başkanvekili ve Kayseri Milletvekili Mustafa Elitaş, geçtiğimiz haftalarda yaptığı açıklama ile hekim ve sağlık çalışanlarına yasal düzenlemeye ihtiyaç duyulmadan bir iyileştirme yapılmasına karar verdiklerini açıklamıştı.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlı, Hazine ve Maliye Bakanı ve Sağlık Bakanı ile yapılan toplantı sonrası açıklamada bulunan Elitaş,

“Cumhurbaşkanımızda 20 gün önce talimat verdi. Ben, hazine bakanımız, sağlık bakanımız ve çalışma bakanımızla bu yasal düzenlemeyi hayata geçirmek için gayret ediyoruz. Bütçe dengeleri çerçevesinde bunu hayata geçirmek için gayret ediyoruz. İlk anda ki yapılan biraz yanlış anlamaydı.

 

Sanki en yüksek rakam 5 bin TL, en düşük rakam 2.5 bin TL gibi bordro ücretlerinde bir artış ortaya çıkacaktı. O artışı zam diye anladılar. Şimdi onu farklı bir şekilde düzenleyip Mayıs ayı içerisinde bunu gerçekleştiririz. Kanun olmadan da yapılan bir düzenleme vardı. Bizimle beraber çalışma bakanımız, hazine bakanımız ve sağlık bakanımızla yaptığımız toplantıda yasal düzenlemeye ihtiyaç duymadan bir iyileştirme yapılması konusunda mutabık kaldık. Bu devreye girebilir. Yasal düzenlemeye yapılması gereken kısım da Mayıs ayı içerisinde gerçekleşir” demişti. Ancak Mayıs ayının son iki günü gelmesine rağmen bahse konu düzenlemeler hayata geçmedi.

 

Konuya ilişkin sosyal medya aracılığıyla paylaşımda bulunan Tabip-Sen,

“Haftalardır özlük hakları düzenlemesi için ‘MAYIS AYI İÇERİSİNDE MECLİSE GELECEK’ ifadesini kullanıyorsunuz.

“Sizin takviminize göre kaç gün?”

Bizim takvimimize göre Mayıs ayı 31 gün sürüyor, sizin takviminize göre kaç gün?” ifadelerini kullandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu