Personel Maaşları

Sağlıkçıların Teşvik Ödemeleri Hakkında

Sağlık personelinin aldığı teşvik ödemeleri hakkında yeni bir bilgiye ulaşıldı. Buna göre, bazı branşlarda teşvik ödemelerine ilişkin artış diğerlerinden daha fazla olacak.

Özellikle Yandal, kardiyoloji, beyin cerrahisi, ortopedi, radyoloji  branşlarında artış yaşanmaya devam edecek. Edinilen bilgiye göre, teşvik ek ödemelerinde Sağlık Bakanlığı 1. basamak ve 112 acillerin teşviklerinde artış olmayacak.  Fakat Temmuz ayında dönem zammının ardından bir artış yaşanacak olup,  söz konusu artış 2. ve 3. basamakta daha farklı gerçekleşecek.

Geçtiğimiz gün Resmi Gazete’de yayımlanan SUT fiyatlarındaki değişiklik göz önüne alındığında, Sağlık Bakanlığının ekonomik durumu, yerel seçimler ve diğer etmenler neticesinde Bakanlığa bağlı hastanelerde teşviklerin 2-3 ay daha devam edeceği düşünülüyor. Geçtiğimiz ay teşviklerde bir miktar artış yaşanmıştı. Bazı branşlarda artış diğerlerine göre daha fazla olacak . Özellikle Yandallar , kardiyoloji, beyin cerrahisi, ortopedi, radyoloji  branşlarında artış sürecek.

Hemşire, tabip, sağlık teknikeri ve teknisyeni dışında kalan memur gibi branşların teşvik ödemelerinde herhangi bir artış söz konusu değil.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu