Sendika

Sağlık-Sen Sağlık Çalışanlarına Özel Festival Düzenledi

Esenler Belediyesi’nin destek verdiği yaz şenliğine, Sağlık-Sen Genel Başkanı Semih Durmuş, Genel Sekreter Durali Baki, Genel Başkan Yardımcısı Yasin Barutcu, teşkilat mensupları, sağlık ve sosyal hizmet çalışanları ile aileleri katıldı.

Bütün gün süren şenlikte, sağlık ve sosyal hizmet çalışanları aileleriyle keyifli dakikalar yaşadı. Çalışanlar, gecenin ilerleyen saatlerinde sahneye çıkan ünlü sanatçı Oğuzhan Koç’un şarkılarıyla eğlendi.

 

Genel Başkan Durmuş: “Terimizin Son Damlasına Kadar Çalışacağız”

Gecede bir konuşma gerçekleştiren Genel Başkan Semih Durmuş, sağlık ve sosyal hizmet çalışanlarının salgın döneminde canlarını ve sağlıklarını feda ederek vatandaşların en kritik günlerinde yanlarında olduklarını dile getirdi. Her durumda ve her şartta sağlık çalışanlarının fedakarca görevlerini yerine getirdiğini belirten Durmuş, “Bugün biz de hem siyasi iradeden hem bürokratik idareden hem de Sağlık Bakanlığı’ndan sağlık çalışanları için fedakarlık bekliyoruz. Çalışanların sorunlarına karşı duyarlı olunmasını ve sorunların çözüme kavuşturulmasını istiyoruz” ifadelerini kullandı.

sağlık çalışanları yaz şenliğinde pandeminin stresini attı

Yıllardır mücadelesini verdikleri sağlıkta şiddet ve malpraktis sorunlarının çözümü için önemli adımlar atıldığını kaydeden Durmuş, 2 konunun da yasalaştığını ve böylece sağlık çalışanlarının güven içerisinde görevlerini yerine getirebileceklerini söyledi.

 

“Ek gösterge düzenlemesi yakın zamanda Meclis gündemine gelerek yasalaşacak”

3600 ek gösterge konusuna da değinen Durmuş, “Ek gösterge için 4 meslek grubunun adı geçiyordu. Biz 3600’ün tüm çalışanları kapsamı için mücadele verdik ve mücadelemizin karşılığını aldık. Ek gösterge düzenlemesi yakın zamanda Meclis gündemine gelerek yasalaşacak” diye konuştu.

Tüm sorunların çözüme kavuşması için mücadeleye devam edeceklerini belirten Durmuş, “Bizler hak mücadelesi yapıyoruz. Sizden aldığımız güçle terimizin son damlasına kadar çalışacağız” dedi.

Durmuş, bugünü organize ederek bir nebze olsun sağlık ve sosyal hizmet çalışanlarının stres atmasına vesile olan İstanbul Şube başkanlarına, yöneticilerine ve Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu’ya teşekkürlerini iletti.

sağlık çalışanları yaz şenliğinde pandeminin stresini attı

Genel Sekreter Baki: İstanbul Şubelerimizi Tebrik Ediyorum

Organizasyon ile pandemi nedeniyle zorlu bir süreçten geçen sağlık ve sosyal hizmet çalışanlarının 2 yılın stresini attığını dile getiren Genel Sekreter Durali Baki, “Sağlık-Sen İstanbul şubelerimize böyle güzel bir programa imza attığı için teşekkür ediyorum. Bu programa tüm sağlık ve sosyal hizmet çalışanlarımızı davet ettikleri için ayrıca tebrik ediyorum” dedi.

sağlık çalışanları yaz şenliğinde pandeminin stresini attı

İstanbul 1 Nolu Şube Başkanı Caner: Sağlık Çalışanları Pandemi Sürecinde Tarih Yazdı

İstanbul Şubeleri adına konuşan İstanbul 1 Nolu Şube Başkanı Zafer Caner ise pandemi sürecinde sağlık çalışanlarının çok yorulduğuna vurgu yaptı.

Caner, “Biz bu festivale sadece Sağlık-Sen ailemizi değil tüm sağlık ve sosyal hizmet çalışanlarımızı davet ettik. Çünkü tüm sağlık çalışanlarımız pandemi sürecinde tarih yazdı” diye konuştu.

Bir Yorum

  1. Hemşireler sağlık memurları neden bir sendika kurmuyor Allah aşkına sayı olarak kimse bizlere yetişemez yeter artık kendi sesimizi tepkimizi kendimiz verelim kendi sendikamız büyüsün doktor arkadaşlar bunu başardı bizler neden halen bizleri 20 yıldır rezil rüsva eden sendiklara uyeyiz gebeyiz bir mecburiyetikiz mi var bizler sayesinde varlar üye sayısı olarak her meslek grubundan fazlayiz lütfen birileri bu işe önayak olsun adını koyalım yola çıkalım birdik bin oluruz yeterki bir olalimBiz hemşireler ve sağlık memurları da birlik olup kendi sendikamizi derneğimizi kuralım ufak çaplı bir hastanede bile en az 300 400 kişiyiz kimse bizler kadar değil semihde gitsin röntgen teknisyenleri sendikası kurşun bir baskasida laboratuvar teknisyenleri sendikası kursun bir baskasida anestezi odyometri psikolog sosyolog vb kurşunlar yeter artık sayı olarak her meslekten fazlayiz ama hiçbir kazanım yok bizlerin sırtından geçinme perine izin vermeyelim 3600 ek gösterge yi de bizlerin sayesinde aldılar zaten sadece hemşireler e bizlere verilecekti piyangodan bunlarda yararlandı yok öyle artık her şeyimiz ayrı olsun hekimler nasıl bizler sağlıkçı değiliz doktoruz diyorlarsa bizlerde sağlıkçı değiliz hemşireleriz diyoruz bu kadar basit.semih başkan gir röntgen teknisyenleri sendikası başkanı ol artık bu saatten sonra

  2. Bakanlık zaten doktor ve sağlık çalışanları diye ayırdı biz hemşireler ve sağlık memurları olarak da bizlerde ayrılalım bizler sayı olarak bütün diğer meslek gruplarından daha fazlayiz neden birilerini sırtımızda taşıyalım kendimiz yetkiyi alalım kendimiz masa oturalım bu iki sarı sendikadan kurtulalım artık yeterYa Allah aşkına biz sağlık çalışanlarıni da bu iki sarı sendikalardan kurtaracak bir sendika kurulsunda istifa edip hemen üye olalım hekimlerin dile getirdiği bu konuları neden dile getirmiyorlar hani nerede sabitler emekliliğe yansiyacakti tek kalem maasti vb vb

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu