Sendika

Sağlık-Sen’den Plan ve Bütçe Komisyonu’nda Sabit Ek Ödemelere Yüzde 100 Oranında Artış Talebi

Sağlık-Sen Genel Başkanı Semih Durmuş ve Genel Başkan Yardımcısı Yusuf Dural ile birlikte katıldığı TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu’nda sabit ek ödemelerde uygulanan mahsuplaşmaya son verilmesi ve sabit ek ödemelerden vergi kesintisi yapılmaması istendi.

Yüzde 100 Oranında Artış Talebi

Sabit ek ödemelerin yüzde 100 oranında artırılması talep edilirken bu oranın İstanbul’da çalışanlar için yüzde 150 oranında artırılması hazırlanan raporda talep edildi.

Raporda ayrıca, Sağlık Bakanlığı merkez teşkilatı çalışanlarının da ek ödemelere yapılan yüzde 20 artıştan faydalanması istendi.

 

Aile Hekimlerinin Cari Gider Ödeneklerinin Artırılması Talep Edildi

Raporda dikkat çeken bir diğer önemli husus da aile hekimlerinin cari gider ödeneklerinin günümüz şartlarına göre artırılmasının talep edilmesi oldu.

Sağlık-Sen’in Hazırladığı raporun tamamına ulaşmak için linke tıklayınız.

Bir Yorum

  1. Fotoğraflarda Önder kahveciyi göremiyorum sağlık çalışanlarının özlük hakları ile ilgili bir toplantıya katılmayacak kadar önemli ne işi var merak ettim

  2. Önder Kahveci orda görmek istemeyen göremez birde sağlık sen bin yaptığı tamame palyaculuk başka birşey değil toplu sözleşme görüşmelerinde neredeydiniz

  3. Sağlık-sen sağlıkçıya zarar veren en büyük oluşumdur. Çünkü sendika olduğunu unutup siyasi yandaşlık peşinde olanlarla doludur.

  4. %100 değil 3.5 o. Saglıkçılar 3 yıldır verilen sözler unutuldu ama sağlıkçılar unutmayacak. Eb hemşire tıbbi sek. Kurumlararası en düşük ücret alıyor vede yıllardır iyleştirme almıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
İstanbul Avukat