Sendika

Sağlık-Sen KİK Toplantısında, Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği Sınavları Hakkında Karar

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ile Sağlık-Sen arasında 2022 yılının ilk Kurum İdari Kurul (KİK) Toplantısı, Bakanlıkta gerçekleştirildi. Toplantıya Sağlık-Sen adına Genel Başkan Yardımcısı Yusuf Dural ile Ankara 4 Nolu (ASHB) Şube Başkanı Eyüp Medet ve İstanbul 6 Nolu (ASHB) Şube Başkanı Murat Ergül, Bakanlık adına ise Strateji Geliştirme Başkanı Hasan Basri Alagöz, Hukuk Hizmetleri Genel Müdürü Av. Hakan Ay ve ilgili bürokratlar katıldı.

 

Sınavlar İçin Çalışmalar Başladı

Sağlık-Sen tarafından taleplerin dile getirildiği toplantıda, Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği sınavlarının en kısa sürede yapılması konusunda mutabık kalındı. Bakanlık yetkilileri, sınavların yapılması için hazırlıkların başladığını ve yılın ikinci yarısında yapılacağını söyledi.

Toplantıda Bakanlık yetkilileri, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’nda görev yapan öğretmenlerin, Uzman Öğretmenlik ve Başöğretmenlik eğitim programlarına başvuruları için çalışmanın başlatıldığını ve il müdürlüklerine ilgili yazının gönderildiğini de dile getirdi.

 

Vekaleten idarecilik yapan Bakanlık personelinin ücretlerinin ödenmeye başladığı da yetkililer tarafından belirtildi.

Toplantıda ayrıca karşılıklı yer değişikliği (becayiş) tayini talep eden her iki personelin kadro derecelerine bakılmaksızın tayin olabilmeleri konusunda da mutabık kalındı.

 

Sosyal Hizmet Tazminatının Kapsamının Genişletilmesi İstendi

Sağlık-Sen tarafından sosyal hizmet tazminatının kapsamının genişletilmesi dile getirilerek, Çocuk Evleri Koordinasyon Merkezleri’nde çalışanların da bu haktan yararlanması ve bu konuda bir komisyon oluşturulması talep edildi.

KİK toplantısında Sağlık-Sen, sözleşmeli personelin nöbet ücretinden ve sosyal hizmet tazminatından yararlanması konusunu gündeme getirerek, bu konuda da çalışma yapılmasını istedi.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu