Sendika

Sağlık-Sen İzmir 1 No’lu Şubesinin Yeni Başkanı Gençer Yılmaz Oldu

İzmir 1 Nolu Şube’nin 2. Olağan Genel Kurulu, Genel Başkan Semih Durmuş ve Genel Başkan Yardımcısı Yusuf Dural’ın katılımıyla yapıldı. Kurulun Divan Başkanlığını, Genel Başkan Yardımcısı Yusuf Dural yaptı.

Genel kurulda delegelere seslenen Genel Başkan Semih Durmuş, sendikacılığın önemine vurgu yaptı. Sendikacılıkta birlikte hareket etmenin önemine değinen Durmuş, “Sendikacıyı sendikacı yapan en önemli özellik bencil olmamasıdır.

İnsanların dertleriyle dertlenmek, onlarla hemhal olmak duygusu bizi bir araya getiren önemli duygudur. Merhum Mehmet Akif İnan bu sendikayı kurarken ‘Türkiye’nin geleceğini yeniden inşa etmek’ gibi bir misyonu teşkilatımıza yüklemiştir. Biz de devir aldığımız bu bayrağı daha ileriye taşımak adına var gücümüzle çalışıyoruz” diye konuştu.

“Çalışmalarımıza Aynı Hız ve Aynı Kararlılıkla Devam Edeceğiz”

Toplu sözleşme kazanımları hakkında da konuşan Durmuş, 2019 yılındaki toplu sözleşmede ortaya koydukları net duruş sayesinde 2021 yılındaki toplu sözleşmede önemli kazanımlara imza attıklarını söyledi.

Ne istediğini bilen, doğrudan çalışanların cebine girecek ve tüm çalışanları etkileyecek taleplerle masaya oturduklarını anlatan Durmuş, “Kuruş sendikacılığı değil duruş sendikacılığı misyonuyla mücadele ediyoruz. Biz masadan çözüm üretilmesini bekliyoruz. Her zaman tavrımız bu yönde oldu. Bundan sonra da çalışmalarımıza aynı hız ve aynı kararlılıkla devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

 “Mutlaka Adil ve Adaletli Bir Ücret Sistemi Belirlenmeli”

Sağlık çalışanlarının en büyük sorunun performansa bağlı ücret ödeme sistemi olduğunu ifade eden Durmuş, farklı hastanelerde hizmet verip aynı işi yapan çalışanların ayrı ücretler almasının adaletsizlik olduğunu kaydetti. Durmuş,  “Bizim yıllardır dile getirdiğimiz sorunların tümü Meclis’ten geçen sağlık çalışanlarının özlük haklarıyla ilgili kanunun içinde yer alıyor. Kanun, çözüm üreten önemli düzenlemeleri içeriyor.

Ancak, yönetmelikle bu kanunun içinin boşaltılmaması gerekiyor. Çalışma barışını bozacak, bir gruba verilen ancak diğer gruba verilmeyen bir uygulamayı asla kabul etmeyeceğimizi her ortamda ifade ediyoruz. Mutlaka adil ve adaletli bir ücret sistemi belirlenmeli” ifadelerini kullandı.

Kendilerinin hak mücadelesi yaptığını dile getiren Durmuş, “Bize inanan, bize gönül veren, bize destek veren çalışanların hakkını almalıyız. Temel olarak bu yaklaşımla hareket ettik. Çalışanların sorunlarının çözüme kavuşması için gece gündüz mücadele ediyoruz” dedi.

İzmir 1 Nolu Şube Başkan Adayı Yılmaz: Birlikte Gece Gündüz Demeden Çalışacağız

Sağlık-Sen’in milli ve manevi değerlere sahip erdemliler hareketinin adı olduğunu söyleyen İzmir 1 Nolu Şube Başkan Adayı Gençer Yılmaz, “Erdemliler Hareketi olarak sendikamızı yeniden inşası için kolları sıvıyoruz. Herkes ile barışık, demokratik, katılımcı, özgürlükçü bir kimlikle Erdemli Sendikacılığını sizinle birlikte yeniden inşa edeceğiz” diye konuştu.

Sağlık-Sen’i İzmir’de layık oldukları yere taşıyacaklarını belirten Yılmaz, “Biz ayrıştırmayı değil birleştirmeyi, küçültmeyi değil büyütmeyi istiyoruz. Birlik halinde el ele vererek, gece gündüz demeden çalışacağız” ifadelerini kullandı.

Konuşmaların ardında seçime geçildi.  Tek liste ile yapılan seçimde, Başkan Adayı Gençer Yılmaz Şube Başkanı seçildi.

Genel kurula delegelerin yanı sıra, Ankara 2 Nolu Şube Başkanı Erdal Bolatçı, Aydın Şube Başkanı Abdülbaki Karaer, Balıkesir Şube Başkanı Nihat Erzi, Çankırı Şube Bakanı Tuna Dinç, Kastamonu Şube Başkanı Mehmet Öz, İzmir 2 Nolu Şube Bakanı Ekrem Özdemir, Muğla Şube Başkanı Özcan Çiçek katıldı.

Sağlık-Sen İzmir 1 Nolu Şubesi’nin yönetimi şu isimlerden oluştu:

Şube Başkanı Gençer Yılmaz, Şube Başkan Vekili Halil Yıldırım, Teşkilattan Sorumlu Başkan Yardımcısı Ali Bardak, Mali İşlerden Sorumlu Başkan Yardımcısı Özgür Karagöz, Basın ve İletişimden Sorumlu Başkan Yardımcısı Okyanus Durmaz, Mevzuat ve Toplu Sözleşmeden Sorumlu Başkan Yardımcısı Bülent Kocaayan, Eğitim ve Sosyal İşlerden Sorumlu Başkan Yardımcısı Mehmet Dündar.

Genel Başkan Semih Durmuş İzmir’de Temaslarda Bulundu

İzmir 1 Nolu Şube’nin 2. Olağan Genel Kurulu için İzmir’de bulunan Genel Başkan Semih Durmuş ve Genel Başkan Yardımcısı Yusuf Dural, kentte çeşitli temaslarda bulundu. Durmuş ve Dural’a, ziyaretleri sırasında İzmir 2 Nolu Şube Başkanı Ekrem Özdemir ve yönetim kurulu de üyeleri eşlik etti.

İlk önce İl Sağlık Müdürü Dr. Mehmet Burak Öztop’a ziyaret gerçekleştiren Sağlık-Sen heyeti, kentte görevli sağlık çalışanlarının sorunlarını ve taleplerini iletti.

Daha sonra Bozyaka Eğitim Araştırma Hastanesi Başhekimi Doç. Dr. Bülent Çalık’ı ziyaret eden heyet, hastanede görevle sağlık çalışanlarının beklentilerini paylaştı.

Sağlık Bilimleri Üniversitesi Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Doç. Dr. Mustafa Emiroğlu’na da ziyaret gerçekleştiren heyet, çalışanların sorunlarını aktardı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu