Sendika

Sağlık-Sen Ankara Üniversiteler Şubesi’nde Ercan Öztürk Güven Tazeledi

Genel Kurula, Genel Başkan Yardımcıları İdris Baykan ve Mahmut Faruk Doğan katıldı. Genel Başkan Yardımcısı Yasin Barutcu ise Divan’a Başkanlık etti.

Kurulda delegelere ve katılımcılara hitap eden Genel Başkan Yardımcısı İdris Baykan, Merhum Genel Başkan Yardımcısı Abdülaziz Aslan başta olmak üzere tüm sağlık şehitlerini rahmetle anarak konuşmasına başladı.

Genel Başkan Yardımcısı Baykan: Salgın Döneminde Verilen Mücadeleyi Unutmadık, Unutmayacağız ve Unutturmayacağız

Baykan, Memur-Sen ve Sağlık-Sen’in alın terinin hak ettiği karşılığı alması ve sadece ülkede değil tüm dünyadaki mazlumların umudu olması için kurulduğunu hatırlattı.

Sağlık ve sosyal hizmet çalışanlarının emeğinin parasal karşılığının olmadığını belirten Baykan, “Hayatın iki önemli anı olan doğum ve ölümde yalnızca sağlık ve sosyal hizmet çalışanları var. Bu değerli meslekleri, başka mesleklerle kıyaslamak doğru değil. Bunu en iyi pandemide gördük. Sağlık ve sosyal hizmet çalışanlarının salgın döneminde verdiği mücadeleyi unutmadık, unutmayacağız ve unutturmayacağız” diye konuştu.

 

Üniversite hastanelerinde yaşanan sorunlara da değinen Baykan, “Bizler sorunların çözümü için mücadele ediyoruz. Her zaman çalışanlarımızın yanındayız. Bizim sendikal mücadelemizin temelinde doğruyu savunmak, hakkı savunmak, alın terinin hak ettiği değeri görmesi için yılmadan çalışmak var. Bizler temsil ettiğimiz üyelerimizin hakkı için mücadele ediyoruz” ifadelerini kullandı.

Şubelerin genel kurul süreçlerinin birbirinin hukukunu koruyan bir anlayışla geçmesini temenni eden Baykan, kardeşlik vurgusu yaptı.

 

Genel Başkan Yardımcısı Doğan: Çalışanlarımızın Haklarının İyileştirilmesi İçin Mücadeleye Devam Edeceğiz

Genel Başkan Yardımcısı Mahmut Faruk Doğan ise çalışanların hem özlük hem de ekonomik haklarının iyileştirilmesi için sendika olarak mücadele etmeye devam edeceklerini söyledi. Memur-Sen ve Sağlık-Sen’in hizmet sendikacılığı anlayışıyla kurulduğuna dikkat çeken Doğan,  hiçbir zaman ideolojik bir anlayış benimsemediklerini kaydetti.

 

Üniversite hastanelerinde görevli sağlık çalışanlarının sorunlarını da anlatan Doğan, birlik ve beraberlik içerisinde tüm sorunların çözümü için durmadan çalışacaklarını dile getirdi.

Doğan, Ankara Üniversiteler Şubesi’nin Genel Kurulu’nun hayırlara vesile olmasını diledi.

 

Ankara Üniversiteler Şube Başkanı Öztürk: Tüm Gücümüzle Hakkaniyetsizlik ve Adaletsizliklerle Mücadele Ediyoruz

Yeniden başkan seçilen Şube Başkanı Ercan Öztürk, verdikleri destekten dolayı delegelere teşekkür etti.

 

Tüm zorluklara rağmen Ankara Üniversiteler Şubesi olarak güçlenmeye devam ettiklerini dile getiren Öztürk, “Üyelerimizden aldığımız motivasyon ve destekle etkili bir sivil toplum gücü haline geldik” dedi. Sağlık çalışanlarının sorunlarına da değinen Öztürk, “İstihdam yetersizliği, aşırı iş yükü, şiddet, ücret adaletsizliği ve üniversite hastanelerinde yaşanan sorunların çözüme kavuşması en büyük arzumuz. Yaşanan adaletsizlik ve hakkaniyetsizliklere karşı asla eyvallahımız yok. Tüm gücümüzle hakkaniyetsizlik ve adaletsizliklerle mücadele ediyoruz” ifadelerini kullandı.

 

Delegelerin ve çok sayıda davetlinin katıldığı genel kurula; Ankara 2 Nolu Şube Başkanı Erdal Bolatçı, Ankara 6 Nolu Şube Başkanı Umut Gümüşay, Ankara Bakanlık Şube Başkanı Tahir Eren, Bartın Şube Başkanı Naci Durmuş, Çankırı Şube Başkanı Tuna Dinç, Diyarbakır Şube Başkanı Nurhak Ensarioğlu, Eskişehir Şube Başkanı Hasan Hüseyin Köksal, Kırıkkale Şube Başkanı Recep Akdoğan, Konya Üniversite Şube Başkanı Mithat Şafak, Kütahya Şube Başkanı Ahmet Lütfi Demirsöz, Nevşehir Şube Başkanı Hakan Gündüzpolat, Ordu Şube Başkanı Ahmet Yılmaz, Tekirdağ Şube Başkanı Hamza Öksüz ve Zonguldak Şube Başkanı Mehmet Ali Kara da katıldı.

 

Sağlık-Sen Ankara Üniversiteler Şubesi’nin yönetimi şu isimlerden oluştu:

Şube Başkanı Ercan Öztürk, Şube Başkan Vekili Murat Şenol, Teşkilattan Sorumlu Başkan Yardımcısı Müjdat Işıklar, Mali İşlerden Sorumlu Başkan Yardımcısı Bülent Özdemir, Basın ve İletişimden Sorumlu Başkan Yardımcısı Ali Çatak, Mevzuat ve Toplu Sözleşmeden Sorumlu Başkan Yardımcısı Mustafa Akkan, Eğitim ve Sosyal İşlerden Sorumlu Başkan Yardımcısı Zekiye Öncü Ulusoy.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu