Personel Maaşları

Ocak 2024 Memur Maaş Zammı Şekilleniyor! Gözler 3 Kasım’da

2024 yılının Ocak ayında memur maaşlarına yapılacak zam oranıyla ilgili gelişmeler tüm hızıyla devam ediyor. Memur maaş zammında 3 aylık enflasyon farkı ve toplu sözleşme oranı hesaba katıldığında memur zammı için en az yüzde 35,73 kesinleşmiş durumda. Memurlar maaşları 6 aylık periyotlar halinde toplu sözleşme zammına ilave olarak enflasyon farkı tutarında zam alıyor. Gözler 4 aylık enflasyon farkının belli olacağı 3 Kasım tarihine kilitlendi. 

2024 Ocakta en düşük öğretmen, polis, hemşire, doktor, memur maaşı ne kadar olacak? sorularının yanıtına ilişkin güncel bilgiler gelmeye devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde açıklamalarda bulunan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan memur zammına ilişkin; “Ocak 2024’te yapılacak artış yaklaşık yüzde 50’ye yaklaşacaktır.” ifadesini kullanmıştı.

Memur maaş zammıyla ilgili gözler Ekim ayı enflasyon verisinin açıklanacağı 3 Kasım tarihine çevrildi. Her ayın başında bir önceki aya ait enflasyon verileri açıklanıyor. Bu zamana kadar üç aylık enflasyon oranı netleşti.

MEMUR ZAMMINDA 3 AYLIK ENFLASYON FARKI NETLEŞTİ

Memurların alacağı 3 aylık enflasyon farkı netleşti. Eylül ayında enflasyon aylık yüzde 4,75 olarak açıklandı.

Bu durumda memurlar ve memur emeklileri Temmuz ayı için yüzde 9,49, Ağustos ayı için de yüzde 9,09, Eylül ayı için de yüzde 4,75 enflasyon farkını hak etmiş oldu ve enflasyon farkı toplu sözleşme zammı eklendiğinde maaş zammı 35,73 seviyelerine ulaştı.

BAKAN VEDAT IŞIKHAN: MEMURLARIMIZIN YANINDA OLMAYA DEVAM EDECEĞİZ!

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, memur maaş zammı hakkında; “Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan, müjde olarak verdiği işçi, memur ve Bağ-Kur emeklilerimiz ile ilgili çalışmayı kabine toplantısı sonrası milletimizle paylaşacak. Bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da emeklilerimizin yanında olmaya devam edeceğiz.” diye konuştu.

EN DÜŞÜK MEMUR MAAŞINA İLİŞKİN GÜNCEL VERİLER

Bakan Vedat Işıkhan’ın yüzde 50 açıklamasına istinaden en düşük memur maaşı 22 bin 17 TL’den 33 bin 25 TL seviyesine ulaşacak. Üniversite mezunu hemşire maaşı 26 bin 428 TL’den 39 bin 642 TL’ye Öğretmen maaşı 26.642 TL’den 39 bin 963 TL’ye yükselecek.

Bir Yorum

  1. bu belediye çalışanlarının maaşları neden bu kadar yüksek
    bu kurumlarda maaş dengesizliğini özellikle belediye çalışanlarının maaşlarını kim kontrol edecek kim denetleyecek kıytırık bir belediyenin il içe fark etmez sizin işçisinden memuruna teknisyeninden şöfürüne zabıtasına müdürlerine aldıkları maaşlara bakınca duyunca kafayı yemek elde değil işçisi alır 35 bin teknisyeni alır 34 bin zabıtası alır 35 bintl müdürleri idarecilerini hiç saymıyoruz bile devletin diğer kurumlarında çalışan bir hemşire bir öğretmen ek ödemeleri dahil belediyede ki bir teknisyenin aldığını alamıyor biz sağlık teknisyenlerinin hemşirelerin aldığı hersey dahil toplamda 30 bin tl ancak ediyor
    kafalarına göre zam yapıyorlar ek ödemeler veriyorlar sosyal denge yemek servis ücreti ikramiye vbvb bu nasıl oluyor devlet memuruna örneğin %30 zam verirken bu belediyeler %60.70.80 zam yapıyorlar kardeşim devletin hizmet edin diye iller bankasından hazineden gönderdiği paraları çalışanlarına dağıtıyor sonrada ortada ne bir hizmet var ne bir iş olacak şey değil kimin parasını kime dağıtıyorsunuz kafanıza göre zam yapıyorsunuz.devletin bakanlıkları kurumları bu belediyeler kadar maaş veremiyor mu bakanlık bütçesi mi büyük belediye mi bu nasıl bir tezatlıktır.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu